back

Програми сорціально-економічного розвитку району та зайнятості населення на контролі Громадської ради

14 жовтня 2014

13 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради. Розглядалися питання виконання Програми соціально-економічного розвитку та бюджету району за ІІІ квартал 2014 року та хід виконання Програми зайнятості населення Ічнянського району до 2017 року.

Начальником відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Іриною Чуб проінформувала членів ради по першому питанню. Зокрема вона зазначила, що аналіз результатів роботи по виконанню запрограмованих показників на 2014 рік свідчить про досягнення за 9 місяців 2014 року позитивних тенденцій зростання обсягів виробництва у галузі промисловості та сільського господарства району.

У галузі промисловості за 9 місяців 2014 року вироблено продукції на суму 419,6 млн. грн., і темп росту до відповідного періоду минулого року склав 120,1 %, що майже на 16 % вище запрограмованого показника. Забезпечено досягнутий рівень та приріст обсягів промислового виробництва на ПАТ "Ічнянський молочно - консервний комбінат" та ПАТ „Ічнянський завод сухого молока та масла ”.

За результатами роботи 9 місяців 2014 року сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами району вироблено валової продукції на суму 337 млн. 595 тис. грн., що становить 118,0 % до рівня минулого року.

У звітному періоді забезпечено власні надходження до доходної частини бюджету району в сумі 25,2 млн. грн., що становить 124,6 % бюджетних призначень звітного періоду. В порівнянні з відповідним періодом минулого року власні надходження зросли майже на 2 млн. 715 тис. грн. або 125 % до відповідного періоду минулого року.

Важливим показником Програми економічного і соціального розвитку є стан грошових доходів населення і зокрема рівень заробітної плати працівників. Згідно статистичних даних за І квартал 2014 року рівень середньомісячної плати становив 2790 грн. У порівнянні з минулим роком зростання становить 23,0 %. Очікується за 9 місяців 3000 грн.

Основні показники Програми соціального і економічного розвитку та бюджету району на 2014 рік в цілому виконуються.

По другому питанню порядку денного доповідала в. о. директора районного центру зайнятості Ніна Кузьменко. Нею було сказано, що протягом січня-вересня 2014 року до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося 494 незайнятих громадян, що становить 82,7 % проти відповідного періоду минулого року. Всього на обліку перебувало 856 осіб, що на 159 незайнятих менше проти відповідного періоду минулого року.

За сприяння служби зайнятості у січні-вересні 2014 року працевлаштовано 379 безробітних та незайнятих громадян. Рівень працевлаштування безробітних становить на 01.10.2014 року 40,5%. У відповідності з поданою інформацією на підприємствах, в установах та організаціях було 24 вакансії. Навантаження на одне робоче місце становить 8 осіб.

Зменшенню дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили та підвищенню рівня працевлаштування безробітних сприяє професійне навчання. За направленням центру зайнятості проходили навчання 129 безробітних в період січень-вересень 2014 року.

Особлива увага приділяється особам, які потребують додаткового соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Протягом звітного періоду їх перебувало на обліку 237 осіб.

Складною залишається проблема сільського безробіття. Чисельність зайнятих на підприємствах сільського господарства постійно зменшується.

Рівень зареєстрованого безробіття станом на 01.10.2014 становить 1,6 %.

Після обговорення питань члени ради прийняли рішення інформацію по розглянутим питанням прийняти до відома. Наступне засідання вирішено провести в першій декаді грудня поточного року.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК