Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

На Колегії райдержадміністрації підвели підсумки роботи

11 листопада 2014

10 листопада відбулося розширене засідання Колегії райдержадміністрації за участю голови райдержадміністрації Григорія Герасименка, голови районної ради Олександра Сліпця, депутата обласної ради Бориса Щербини, міського голови Олександра Рутченка.

На Колегії розглядалися питання:
-про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району на 2014 рік за підсумками дев’яти місяців 2014 року;
-про проект Програми економічного і соціального розвитку району на 2015 рік;
-про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року.

Виступаючими, начальником відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Іриною Чуб, начальником фінансового управління РДА Любою Чумаченко, були підведені підсумки роботи за 9 місяців 2014 року, проаналізовані показники Програми економічного і соціального розвитку Ічнянського району на 2014 рік та доведені програмовані показники розвитку району на 2015 рік. Ними було озвучено, що в галузі промисловості за 9 місяців 2014 року загальний обсяг виробленої промислової продукції склав 432,8 млн. грн., або 123,8 % до відповідного періоду 2013 року і на 19,5 % більше показника Програми економічного і соціального розвитку району.

Підприємства ПАТ "Ічнянський молочноконсервний комбінат" та ПАТ "Ічнянський завод сухого молока та масла", які досягли свої програмні завдання і збільшили обсяги виробництва порівняно з таким періодом минулого року, забезпечують виробництво основного обсягу промислової продукції в районі.

На обласному рівні обсяги виробленої промислової продукції районом складають близько 3 відсотків.

Відмічено, що у поточному році не були задіяні виробничі потужності державних промислових підприємств - Ічнянського спиртового заводу та Ічнянського хлібоприймального підприємства, які в поточному році не здійснювали виробництва промислової продукції. Однак Ічнянське хлібоприймальне підприємство у звітному періоді виконувало роботи по наданню послуг пов’язаних із зберіганням, очищенням та сушінням зерна. Заготовлено зерна на 8,7 тис. тонн більше, ніж в минулому році. Виручка від реалізації зросла на 6% і складає 2,5 млн.грн.

У поточному році Парафіївський цукровий завод відповідно до планів власників не планує відновлення своєї виробничої діяльності.

В галузі сільськогосподарського виробництва обсяги виробництва валової продукції склали - 337,8 млн.грн. або 118 % до минулого року, продукції рослинництва – 248,3 млн.грн (121 %), тваринництва – 82,9 млн.грн. (110,3 %).

На належному рівні працювали у звітному періоді підприємства і організації паливно – енергетичного комплексу району.

За 9 місяців 2014 року Ічнянським районом електричних мереж продано населенню та юридичним споживачам 38739,6 тис. кВт. год електроенергії на суму 27,8 млн.грн. За звітний період проведено планову заміну 833 однофазних та 324 трифазних електролічильників. Проводився капітальний ремонт повітряних електроліній протяжністю 145 км , відремонтовано 39 трансформаторних підстанцій в населених пунктах району.

Загальний обсяг пасажирських перевезень у звітному періоді склав 454,6 тис. пасажирів, що становить 122,6 % до відповідного періоду минулого року.

Пасажирські перевезення в районі в звітному періоді здійснювали приватні перевізники та ПрАТ Ічнянське АТП 17439. ПрАТ Ічнянське АТП 17439 перевищив досягнуті минулорічні обсяги перевезень. Підприємством у звітному періоді здійснено перевезення 211,3 тис. пасажирів, що становить 103,8% або на 7,8 тис. пасажирів більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Надавали послуги населенню у звітному періоді відповідно запланованих обсягів житлово – комунальні підприємства: ВУЖКГ, ТОВ ВКГ„ Ічень".

Протягом 9-ти місяців 2014 року ВУЖКГ виконували роботу по благоустрою міста, наданні ритуальних та транспортних послуг. За 9 місяців отримано доходу від реалізації товарів,послуг 370 тис.грн., компенсація витрат по благоустрою становить – 838 тис.грн.

КП ВКГ «Ічень» за 9 місяців 2014 року споживачам було реалізовано всього 292,2 тис. м.куб води, в т..ч. населенню 170,1 тис.м.куб. Кількількість споживачів послуг водопостачання у порівнянні з минулорічним показником зросла на 47 абонентів. Здійснено 175,2 тис.м.куб. пропуску і очистки стоків.

На протязі 9 місяців 2014 року виконувались будівельно - монтажні роботи ПАТ «ПМК 85» на загальну на суму 222 тис. грн., що на 107 тис. грн. менше минулого року.

Поступово реалізується розділ Програми щодо інвестиційної діяльності.

Обсяг освоєних капітальних інвестицій за 9 місяців 2014 року становить 91 млн. грн., що на 3,8 % більше відповідного показника 2013 року. Найбільші обсяги інвестицій залучено в галузі сільськогосподарського виробництва. Для залучення капітальних інвестицій використовувались в основному власні кошти підприємств та кредитні ресурси. Програмний показник по обсягу капітальних інвестицій перевиконано на 2,8 %.

Обсяг роздрібного товарообігу підприємств і організацій різних форм власності за 9 місяців 2014 року склав 96 млн. грн., з урахуванням індексу споживчих цін становить 105,5 % до відповідного періоду минулого року.

Аналіз цінової ситуації за 9 місяців 2014 року на ринку продовольчих товарів свідчить про зростання цін на основні види продуктів харчування та сезонне коливання цін на овочі.

Важливим показником Програми економічного і соціального розвитку є стан грошових доходів населення і зокрема рівень заробітної плати працівників.

Середньомісячна заробітна плата працівників зайнятих економічною діяльністю в районі за звітний період зросла на 21 % до відповідного періоду минулого року і за прогнозними показниками становить 2810 грн., що відповідає плановим показникам.

Станом на 01.10.2014 року заборгованості з виплати заробітної плати працівникам немає.

У звітному періоді до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося 494 незайнятих громадян, що становить 82,7 % проти відповідного періоду минулого року.

За сприяння служби зайнятості у звітному періоді працевлаштовано 379 безробітних та незайнятих громадян. Рівень працевлаштування безробітних станом на 01.10.2014 року становить 40,5%.

За 9 місяців 2014 року створено 236 нових робочих місць в т.ч. 87 – на підприємствах і в організаціях, 149 робочих місць створено в сфері малого бізнесу.

Успішно функціонували у звітному періоді заклади освіти району.

В 2014-2015 навчальному році у районі функціонує 22 дошкільні навчальні заклади, в яких виховуються 826 дітей. 248 дітей 5-річного віку (стовідсотково) охоплено різними формами дошкільної освіти. Ведуться роботи з відкриття двох додаткових груп в Ічнянському ДНЗ №3.

У 2014-2015 навчальному році діє 26 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчаються 2571 учнів. В навчальних закладах району наявні 328 одиниць комп’ютерної техніки, до мережі »Інтернет» підключено всі 26 навчальні заклади. Встановлено у шести навчальних закладах 6 мультимедійних комплексів та 3 мультимедійні дошки,11 проекторів, що не входять до складу комплексів. 230 учнів сільської місцевості , які проживають за межею пішохідної доступності, підвозяться з 34 населених пункти до місць навчання та додому. З цією метою залучено 13 шкільних автобусів.

Протягом 9-ти місяців 2014 року заклади культури району спрямовували свою роботу на забезпечення зростання ролі духовності в житті громадян. Забезпечували відзначення державних, професійних та народних свят, організацію масових заходів для відпочинку населення. Бібліотеки району продовжують роботу по виконанню районної програми поповнення бібліотечного фонду для задоволення потреб користувачів різних вікових категорій. Естетичне виховання в звітному періоді забезпечувала Ічнянська школа мистецтв та Парафіївська дитяча музична школа з філіалами та класами забезпечували естетичне виховання підростаючого покоління району.

Управлінням соціального захисту населення протягом 9 місяців 2014 року проводились перевірки та обстеження підприємств і організацій щодо дотримання законодавства про оплату праці. Створювались умови щодо реалізації права на пільги і компенсації за роботу у шкідливих і несприятливих умовах праці. Атестація робочих місць проведена на 39 підприємствах, де налічується 86 робочих місць із шкідливими та небезпечними умовами праці.

За звітний період 15 осіб з обмеженими фізичними можливостями забезпечені безкоштовно інвалідними візками та іншими технічними засобами реабілітації. Постійно проводиться робота по занесенню до Централізованого банку даних з проблем інвалідності індивідуальних пограм реабілітації, які надходять до управління соціального захисту.

За звітний період отримали субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою 704 сімї на суму 573,6 тис. грн. Станом на 01.10.2014 року за призначенням субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 787 сім'ї. Призначено субсидії 749 сім'ям на суму 4,9 тис. грн.

У поточному році відділом соціальної допомоги адресних виплат і компенсацій виплачено допомоги сім’ям з дітьми на суму 13,5 млн. грн.

Для медичних закладів району протягом 9 місяців 2014 року було придбано медичне обладнання та апаратура на суму 24,3 тис. грн., за відповідний період минулого року витрати на придбання складали 85,6 тис. грн. На ліжках денного стаціонару у звітному періоді 2014 року проліковано 1685 осіб. В 2014 році оглянуті 14616 чол. сільського населення району.

Демографічна ситуація в районі залишається складною і загальна чисельність населення зменшується. Станом на 01.10.2014 року в районі проживає 32,6 тис. жителів. Приріст населення за звітний період від’ємний і становить (-11,1 %).

До зведеного бюджеку району за 9 місяців п. р. надійшло 97,7 млн. грн.Планові показники перевиконано на 4,6 млн. грн.

Завідувач сектором молоді та спорту РДА Людмила Федірко зазначила, що за підсумками проведеного аналізу в районі було охоплено оздоровленням та відпочинком 2010 дітей, що становить 73% від загальної кількості дітей шкільного віку. Зокрема, оздоровленням - 550 дітей та відпочинком - 1460.

Відповідно до законодавства України у першочерговому порядку оздоровленням та відпочинком мають забезпечуватись діти, які потребують особливої уваги та підтримки. Так, в районі такими послугами забезпечено 43 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що становить 100% від загальної кількості дітей даної категорії та 76,1% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та ваідпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування. У районі на оздоровлення та відпочинок використано 1 342 638 грн., з них: 358 686 грн. з місцевого бюджету, в тому числі 68 686 грн. дотації з державного бюджету, 434 952 грн. - кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, 549 тис. грн. - залучені кошти. У порівнянні з минулим роком сума видатків збільшилася на 380 296 грн.

Підвів підсумки голова райдержадміністрації Григорій Герасименко, який при цьому дав доручення відповідним службам щодо вияснення ситуації по сільськогосподарським підприємствам, які, користуючись землями запасу і резерву окремих сільських рад, не сплачують належні відрахування до бюджету.

З розглянутих питань підготовлено відповідні проекти розпоряджень.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськостю апарату РДА