Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Слава Ічнянщини культурної.

11 травня 2011

10 травня у відділенні Ічнянського історико-краєзнавчого музею, музеї видатного художника-земляка Миколи Ге відбулася особлива подія – чотири фоторепродукції картин поповнили експозицію його живописних творів. Колектив районної газети «Трудова слава» першим підтримав ідею голови райдержадміністрації щодо розширення експозиції новоствореного музею з метою ознайомлення відвідувачів із творчістю митця. В одному зі своїх номерів газетярі закликали ічнянців зробити благодійний внесок у культурний розвиток земляків. А нині від слів перейшли до діла, подарувавши музею нові експонати.

Копії відомих усьому світові шедеврів митця, які подарувала редакція районки, представлені чотирма різноплановими картинами: «О.С. Пушкін у Михайлівському», «Дорога в лісі», «Петро I допитує царевича Олексія», «Морська затока».

Директорка музею Вікторія Борщенко, яка з вдячністю прийняла подарунок від газетярів, зазначила, що за більш як двадцятилітню роботу в музеї, стала свідком лише двох подарунків цьому закладу. Перший – виділення коштів на відкриття музею Миколи Ге, якому завдячує голові райдержадміністрації Сергію Рубашці, а другий – репродукції від колективу редакції. До речі, Сергій Васильович, дізнавшись про наміри газетярів, разом зі своїм першим заступником Віталієм Семенцем та головою районної ради Олександром Кутовим приїхали до музею подякувати за активну позицію невеликому колективу редакції, який, виходячи зі своїх скромних прибутків, вирішив подарувати землякам дещицю радості від спілкування з прекрасним.

Зокрема, Сергій Васильович наголосив, що не все у житті вимірюється грошима і матеріальними благами. Навіть після смерті життя продовжується у людській пам’яті. Духовне та прекрасне – вічні поняття. Інвестувавши у них, кожен впише своє ім’я в історію рідного краю, а вдячна пам’ять земляків збереже його для нащадків. І стосується це не лише картин чи книговидання, а й доброчинних справ щодо малозабезпечених земляків, інвестицій у розвиток соціальної сфери населених пунктів: освіти, медицини, культури, спорту. Вікторія Володимирівна провела невелику екскурсію для учасників акції і розповіла про творчу спадщину художника, яка є неоціненим духовним скарбом. Варто зазначити, що пані Вікторія зі своїм колективом, з натхненням і радістю, готували музей до відкриття, формували експозицію за хронологією, тематикою, жанрами та манерою письма. І сьогодні продовжують удосконалювати її, працюють над методичними розробками для екскурсій та чекають на відвідувачів. Будемо сподіватися, що серед місцевих меценатів та шанувальників творчості уславленого майстра пензля знайдуться ті, хто зможе внести і свій посильний внесок у поповнення музейної колекції картин Миколи Ге. Можливо, хтось із заможних придбає оригінал картини великого художника для музею? Та яким би не був внесок, і працівники музею, і громада міста будуть вдячні кожному за небайдужість, щирість і щедрість, адже увічнюючи пам’ять уславленого художника, ми збагачуємо історію Ічнянського краю та Чернігівщини, людей, які у різні часи творили матеріальне і духовне задля слави рідної землі.