Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Увага! Діє «гаряча лінія» щодо пільг учасникам бойових дій

06 травня 2015

Для додаткових роз’яснень щодо пільг, на які мають право учасники бойових дій, у тому числі — учасники АТО, можна звертатись за телефоном «гарячої лінії» у Департаменті соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації:

(04622) 5-99-38

Дзвінки приймаються у робочі дні з 8.00 до 17.00 год., перерва з 13:00 до 14:00.

Пільги учасникам бойових дій

Ухваленими Верховною Радою України змінами до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до учасників бойових дій віднесено військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Підставою для надання пільг є посвідчення учасника бойових дій, видане органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС за місцем реєстрації.

Учасники бойових дій мають право на такі пільги:
• Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.
• 75-% знижку плати за житлово-комунальні послуги або тверде паливо та скраплений газ (за відсутності центрального опалення) в межах норм, передбачених чинним законодавством. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг поширюються також на членів сім’ї пільговика.
• 50-% знижку абонентної плати за користування квартирним телефоном та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % від тарифів вартості основних та 50 % — додаткових робіт).
• Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, незалежно від відстані та місця проживання.
• Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.
• Першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів).
• Першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб.

Окрім цього, щорічно до 5 травня учасникам бойових дій органами соціального захисту населення виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

З питання надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, з послуг зв’язку, санаторно- курортного лікування учасники бойових дій можуть звернутись до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання).

Щодо забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочергового ремонту жилих будинків і квартир цих осіб а також надання пільг на придбання ліків, зубопротезування необхідно звертатись до місцевих органів виконавчої влади і самоврядування та органів охорони здоров’я за місцем проживання.

Контактні телефони відділів