Ічнянська РДА
Анонси

Назад

Безпеці праці - постійну увагу!

Одним із основних завдань відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ніжині, є: проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці

Профілактична робота з охорони праці – це широкий спектр заходів, кінцева мета яких – збереження життя та здоров'я людини, яка виконує трудові обов'язки. Робота відділення спрямована на пропаганду безпечних умов праці через засоби масової інформації та роботу з роботодавцями, оскільки зрозуміло, що нещасний випадок легше попередити, вклавши кошти у створення безпечних умов праці, ніж нести моральну відповідальність і матеріальні витрати для відновлення зруйнованих після аварій виробництв і допомоги постраждалим. Одне з основних місць у цій роботі займало проведення перевірок стану профілактичної роботи, умов і безпеки праці у суб'єктів господарювання, але після введення мораторію на проведення перевірок, увага зосереджена на активізації консультативної роботи, участі в семінарах, нарадах, засіданях «круглих столів», в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах, розповсюдженні нормативних актів, плакатів, пам'яток, інформаційних листків з питань охорони праці серед страхувальників.

Але профілактика ще не гарантує безпеку від нещасного випадку. Нажаль виробничий травматизм в Ічнянському районі поки що високий. Так в 2014 році було зареєстровано 1 нещасний випадок по району, в 2015 році 4 випадки з них один із смертельним наслідком, з початку 2016 року уже зафіксовано 2 нещасні випадки на виробництві: це відділ освіти Ічнянської РДА (під час побілки коридору школи прибиральниця впала з приставної драбини травмувавши голову. Причиною нещасного випадку є: залучення до роботи працівників не за спеціальністю (професією)) та ТОВ «Берегиня (При навантаженні тюків соломи на віз тваринник не втримав рівновагу тіла впав на землю, при цьому тюк який завантажувався впав і травмував ліву ногу. Причиною нещасного випадку є: порушення технологічного процесу). Сумним є і той факт, що в цьому році в районі зафіксовано два резонансні випадки трагічної загибелі людей на території підприємства, які не були пов’язані з виконанням трудових обов’язків. Так під час прямування із випускного вечора додому 1 червня 2016 на автодорозі Ніжин - Ічня поблизу с. Томашівка на заступника директора НВК "Дорогінська ЗОШ - ДЗНЗ" був здійснений наїзд легковим автомобілем, внаслідок отриманих травм потерпілий загинув. Ніде не працюючий мешканець с. Томашівка Ічнянського району, потрапив на територію лісосічних робіт в небезпечну зону та був смертельно травмований падаючим деревом .

Проведений моніторинг нещасних випадків, які сталися у останні роки вказує на те, що основними причинами переважно є організаційні, це: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, допуск до робіт з підвищеною небезпекою без навчання та перевірки знань з питань охорони праці, порушення технологічного процесу, особиста необережність. Основним видом подій стали падіння потерпілих з висоти, під час пересування, дорожньо-транспорті пригоди.

Характерними порушеннями законодавства про охорону праці роботодавцями є: відсутній контроль за станом охорони праці на підприємстві, формальний підхід до проведення навчання перевірки знань працівників, відсутність інструктажів, прийняття на роботу працівників без медичних оглядів, залучення до роботи працівників не за спеціальністю (професією), незабезпечення працівників засобами індивідуального захисту, мізерні виділення коштів на охорону праці.

Соціальна захищеність застрахованих осіб – ще один важливий напрям роботи відділення. По Ічнянському району на обліку перебуває 62 особових справ потерпілих на виробництві та членів сімей загиблих. Крім того на тимчасовому обліку перебувають 15 жителів Донецької та Луганської областей. Всі потерпілі своєчасно і повному обсязі отримують передбачені законом страхові виплати та медико-соціальні послуги, яких у поточному році відділенням сплачено понад 1,3 млн. гривень.

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь.

Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил.

Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість може призвести до падіння під час пересування і як наслідок цього – травмування.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів - найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу: в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.

Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок - забезпечити обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та, в деяких випадках, смерті від цих чинників.

Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.

Звертаємось до всіх працівників і нагадуємо статтю 14 Закону України «Про охорону праці». Працівник зобов’язаний: дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

Відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Ніжині нагадує, що важливим заходом запобігання травматизму узимку є проведення на підприємствах позачергових інструктажів для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів – інструктажів з безпеки дорожнього руху. І на останок хотілося б наголосити, що об’єднання зусиль зацікавлених сторін: працівників, роботодавців, органів державного нагляду за охороною праці, представників Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, профспілок та органів місцевого самоврядування очевидне для істотного прогресу у вирішенні питань зниження травматизму на виробництві та професійних захворювань. Ця спільна думка необхідна для захисту інтересів працівників. Отже будьмо єдині!

Начальник відділення ВДФСС НВ в м.Ніжині А.Л. Бондаренко

Назад


19 Червня 2018 16:03

Як Ви думаєте, чи знаєте свої громадянські права?