Ічнянська РДА
Анонси

Назад

Небезпечний весняний лід

Через кілька днів настане така довгоочікувана і улюблена всіма весна. Хтось із рибалок буде чекати сезону відкритої води, а хтось відправиться на риболовлю по останньому льоду. Адже з настанням перших весняних відлиг в водойми починає надходити насичена киснем тала вода, риба відразу активізується, і улови бувають просто неймовірно великими.

Але улови уловами, а про те, що весняний лід таїть в собі багато небезпек, часом навіть смертельних, забувати не слід. Щоб отримати задоволення від риболовлі без ризику, потрібно дотримуватися елементарних правил.

Перше правило говорить про те, що ніколи не слід рибалити поодинці. Найвірніше рятувальний засіб - це надійний друг. Якщо він не зможе допомогти вам сам, то зможе залучити допомогу з боку. Але не варто забувати і про екіпіровку. Перш, ніж ступити на лід, перевіряйте його перед собою пешней. Цей спосіб зможе уберегти вас від виходу на небезпечну ділянку.

Обов`язково майте в своєму арсеналі «саморятівник» - це мотузка з вантажем. Можна поєднати його з відчепом, який представляє собою важку свинцеву спіраль, прив`язану до мотузки.

Слід також пам`ятати і про те, наскільки підступним буває лід навесні. Температурний режим змінює структуру льоду, і він стає крупчастим. Весняний лід буває найчастіше двох видів. У першого виду зверху крупа, а знизу надійне міцне підґрунтя. Такий лід досить міцний, і на нього виходити можна. Другий вид льоду - крупа по всій його товщі, а зверху - намерзлий за ніч скоринка. Цей лід найнебезпечніший. Як тільки сонце розтопить верхній шар, лід буквально розповзеться під ногами.

При русі по льоду, перевіряйте його фортецю пешней, а коли починаєте бурити лунки, звертайте увагу на структуру льоду - тоді у вас буде більше шансів не відкрити купальний сезон в кінці лютого. Якщо ж ви виявите, що лід у нижньої кромки стає розсипчастим, то краще не випробовуйте долю і повертайтеся на берег.

Тому, Ічнянський районний відділ УДСНС у Чернігівській області звертається до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, перебуваючи на водоймах, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах!

Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!

У разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації чи події кожний громадянин повинен негайно повідомити оперативно-рятувальну службу за номером 101.

Начальник районного відділу О.М. Кобзар

Назад


22 Червня 2018 14:22
23 червня 2018 року об 11.00 в актовому залі районної школи мистецтв відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня державної служби.

21 Червня 2018 12:08

Як Ви думаєте, чи знаєте свої громадянські права?