Ічнянська РДА
Анонси
Назад

Особливості розрахунку допомоги по вагітності та пологах

Згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду. У той же час, вона не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Згідно роз’яснення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, викладеного у листі від 22.02.2017 №2.4-17-328, сума допомоги по вагітності та пологах повинна визначатися наступним чином:

1. Розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичних виплат.

2. Порівнюється фактична середньоденна заробітна плата із середньоденною заробітною платою, обчисленою з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у місяці настання страхового випадку (мінімальна заробітна плата / на 30,44 – середньомісячну кількість календарних днів);

3. У разі перевищення середньоденної заробітної плати, розрахованої із мінімальної заробітної плати, над фактичною середньоденною заробітною платою, подальший розрахунок допомоги по вагітності та пологах здійснювати із середньоденної, обчисленої із мінімальної заробітної плати.

Прилуцька міжрайонна виконавча дирекція
Чернігівського обласного відділення Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Назад


Як Ви думаєте, чи знаєте свої громадянські права?