Ічнянська РДА
Анонси
Назад

Засідання Колегії райдержадміністрації

Засідання Колегії райдержадміністрації відбулося 24 травня за участю голів райдержадміністрації Олександра Бондаря та районної ради Григорія Герасименка.

Членами Колегії та запрошеними на засідання були розглянуті наступні питання: стан торгівельного обслуговування населення району, стан підготовки до відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року та стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації, власними рішеннями, реагування на запити, звернення депутатів усіх рівнів в районній державній адміністрації та її структурних підрозділах за підсумками І кварталу 2017 року.

Доповідачем по першому питанню, начальником відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Іриною Чуб було відзначено, що аналіз стану торговельного обслуговування населення району свідчить про те, що сформована мережа торговельних закладів охоплює практично всі населенні пункти району і в основному задовольняє попит населення товарами продовольчої і непродовольчої групи.

Мережа торговельних закладів включає 247 об’єктів продовольчих і непродовольчих товарів стаціонарної торгівлі фізичних осіб підприємців, 69 об’єктів стаціонарної торгівлі юридичних осіб, з яких продовольчих – 144 об’єкти, непродовольчих – 113, змішаних –89 об’єктів, та 21 об’єкт громадського харчування.

Також доповідач зазначив, що аналізуючи дислокацію мережі торговельних закладів у розрізі населених пунктів району, можна відмітити, що значна частина із них знаходиться в м. Ічня, але по декілька магазинів є і в основній частині сіл району. Крім того у 29 населених пунктах суб'єктами підприємництва та соціальними працівниками щотижнево проводиться виїзна роздрібна торгівля продуктами харчування та хлібобулочними виробами.

В загальній структурі роздрібного товарообігу району 47 % займають продовольчі товари і 53 % непродовольчі товари. Товарообіг на одного жителя за 2016 рік по району досяг рівня 3640 грн.

Присутні були поінформовані, що в Україні з 1 жовтня 2016 року було скасовано державне регулювання цін на продукти харчування. Відповідну постанову № 656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. № 1222» ще 22 вересня 2016 року затвердив Кабінет міністрів.

На період пілотного проекту органи місцевої виконавчої влади не встановлюють запроваджені механізми держрегулювання цін на продовольчі товари. На сьогоднішній день дія постанови продовжується.

В цілому споживчий ринок району функціонує успішно, населення району в повній мірі забезпечується товарами продовольчої і непродовольчої групи.

Завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Федірко при розгляді другого питання зазначила, що в цьому році оздоровчими та відпочинковими послугами планується охопити 1586 дітей, що складає 54,1% від загальної чисельності дітей шкільного віку, яких за даними держстатзвітності в районі нараховується 2931 особа віком від 7 до 17 років. З них оздоровчими послугами 288 дітей, що складає 9,8% від загальної чисельності дітей шкільного віку. Відпочинковими послугами 1298 дітей (44,2%). З загальної кількості дітей планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 1337 дітей пільгових категорій (45,6%).

Також планується повністю охопити оздоровчими та відпочинковими послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40 дітей), дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО (2 дитини), дітей з багатодітних родин учасників АТО (1 сім’я, 2 дитини), на 75% - дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей (320 дітей), максимально охопити дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до п. 19 ч. 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», всього таких дітей в районі 91.

Також будуть забезпечені оздоровленням та відпочинком діти інших пільгових категорій:
- діти-інваліди – 24 дитини (38%);
- діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 8 дітей (53%);
- діти, які перебувають на диспансерному обліку – 497 дітей (66,9%);
- талановиті та обдаровані діти – 187 дітей (71%);
- діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села 201 дітей (70%);
- діти внутрішньо переміщених осіб – 10 дітей (71%).

В обговоренні взяла участь начальник відділу освіти Світлана Нагорна, яка повідомила, що в районі будуть працювати 20 пришкільних таборів, на функціонування яких виділено 246 тис. грн. бюджетних коштів. Відпочинковими послугами планується охопити 800 учнів.

Головний лікар КЗОЗ "Ічнянський ЦПМСД" Оксана Денисенко розповіла про показники закладу щодо оздоровлення дітей працівників, використання путівок МОЗ України та обласного управління охорони здоров'я ОДА.

У роботі Колегії взяли участь керівники управлінь, відділів та секторів РДА, визначених підприємств, установ та організацій району.

Підсумки засідання підвели керівники району Олександр Бондар та Григорій Герасименко. Зокрема голова РДА наголосив, що з метою реагування на скарги громадян необхідно розглядати проблемні питання в галузі торгівлі за участі всіх зацікавлених служб: податкової, поліції, держпродспоживслужби. Послугами оздоровлення та відпочинку влітку потрібно охопити максимальну кількість дітей, залучати до співпраці професійні спілки працівників освітньої, медичної галузей, агропромислового комплексу району та аграрні підприємства.

З даних питань підготовлені відповідні розпорядження голови райдержадміністрації, які будуть доступні для перегляду в рубриці "Розпорядження голови райдержадміністрації".

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації

Назад


Як Ви думаєте, чи знаєте свої громадянські права?