Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Соціальні ініціативи Президента України в дії

25-04-2012 | 16:09

Компенсація втрачених заощаджень

Відповідно до Доручення Президента України Віктора Януковича Ощадбанк розпочав активну підготовчу роботу для проведення компенсаційних виплат вкладникам Сбербанку колишнього СРСР, які планується розпочати з червня 2012 року.

Перший етап цієї роботи розпочався 2 квітня 2012 року з актуалізації даних вкладників Сбербанку колишнього СРСР. Актуалізація даних здійснюється стосовно тих вкладників, які не отримали протягом 2008 року компенсаційні кошти в межах проіндексованих заощаджень (але не більш як 1000 гривень на одного вкладника) та дані про яких внесено до «Реєстру вкладників заощаджень громадян» до 1 січня 2012 року.

Для визначення часу і адреси установи Ощадбанку, де буде проводитись актуалізація, вкладнику потрібно виконати одну з таких дій:
• заповнити спеціальну форму в розділі «Інформація для вкладників Сбербанку колишнього СРСР» на сайті Ощадбанку;
• зателефонувати на «гарячу телефонну лінію» і дочекатися з’єднання з оператором;
• зателефонувати на «гарячу телефонну лінію» та отримати інформацію за допомогою автовідповідача.

Наступним етапом буде відвідування вкладником установи банку. При собі вкладник повинен мати такі документи:
• паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності);
• довідка про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопія (не надається в разі наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера);
• ощадні книжки за компенсаційним(и) рахунком(ками).

Отже, компенсаційні виплати планується розпочати в червні 2012 року. Після проведення актуалізації в установі Ощадбанку вкладнику буде повідомлено місце і час отримання компенсаційних коштів.

В області триває робота щодо роз’яснення порядку отримання всіх вищезазначених допомог (через ЗМІ, зустрічі з громадськістю, збори громадян за місцем проживання).