Ічнянська РДА
Анонси

Назад

Свято єдності українського та кримськотатарського народів на Ічнянщині

У райдержадміністрації 26 липня відбулась зустріч в. о. голови райдержадміністрації Валентини Рябчун, голови районної ради Григорія Герасименка, міського голови Оксани Андріанової з членами Меджлісу кримськотатарського народу Ескандером Берієвим, Гаяною Юксель та Різою Шевкієвим, головою правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрієм Косенком, істориками Гульнарою Абдулаєвою та Андрієм Іванець, громадськими діячами Ічнянщини з нагоди відкриття пам’ятного знаку в с. Крупичполе до річниці історичної події пов’язаної з даним селом (24.06.1659 року напередодні Конотопської битви в селі відбулося з’єднання військ гетьмана України І.Виговського та кримського хана Мехмета Гірея ІV).

Також в актовому залі районної школи мистецтв відбувся культурно-просвітницький захід «Кримські татари – аспекти історії та культури» під час якого Юрій Косенко ознайомив присутніх з історією та культурою кримськотатарського народу, їхніми видатними історичними постатями та знаменитими просвітителями, поетами, письменниками, політичними діячами.

У своїх виступах члени Меджлісу засвідчили повагу та дружні відносини з українським народом, провели історичні паралелі минулої Конотопської битви та сучасної окупації Криму Росією та закликали до спільної боротьби за визволення українського Криму.

На честь дружби українського та кримськотатарського народу за участі гостей та керівників району, громадських діячів та місцевих жителів у с. Крупичполі відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку на тому місті, де в 1659 році зустрілись війська кримського хана Мехмет Гірея ІV та гетьмана України Івана Виговського.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації
Фото Андрія Грудницького

Назад


21 Червня 2018 12:08
19 Червня 2018 16:03

Як Ви думаєте, чи знаєте свої громадянські права?