Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Основні вимоги безпеки в осінньо-зимовий період

29 вересня 2017

Ніжинське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області докладає всіх зусиль для реалізації державної політики в сфері страхування з метою поліпшення соціального захисту людей, що втратили здоров'я в процесі трудової діяльності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Першочерговим завданням Фонду є надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до Закону про загальнообов’язкове соціальне страхування, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Соціальна захищеність застрахованих осіб – ще один важливий напрям роботи відділення. Станом на 01.09.2017 року по Ічнянському району на обліку перебуває 180 особових справ потерпілих на виробництві та членів сімей загиблих, з них діючих 83. Крім того, у відділенні перебувають на тимчасовому обліку 16 жителів Донецької та Луганської областей. Всі потерпілі своєчасно і повному обсязі отримують передбачені законом страхові виплати та медико-соціальні послуги, яких у поточному році відділенням сплачено 1 млн 700 тис. гривень. Також з початку року відділенням було прийнято заяви-розрахунки від страхувальників для отримання матеріального забезпечення по 1879 листках тимчасової втрати працездатності та відшкодовано коштів на суму 3 млн. 322 тис гривень, надано 18 путівок застрахованим особам для відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Літо закінчилось, незабаром прийде похолодання, заморозки та ожеледь, а це означає, що кожному з нас потрібно подумати про своє здоров'я, вірніше сказати, про його збереження.

В осінньо-зимовий період слід особливо уважно ставитися до дотримання заходів пожежної безпеки. Для попередження пожеж потрібно проводити навчання та інструктажі та дотримуватися основних вимог пожежної безпеки:
- не розпалювати печі за допомогою легкозаймистих рідин;
- не використовувати саморобні електронагрівальні прилади;
- не застосовувати відкритий вогонь, паяльні лампи для розігріву труб;
- не сушити спецодяг над печами, плитами під час їх роботи;
- побутові електрообігрівачі потрібно встановлювати не ближче ніж 0,5 м від горючих матеріалів;
- димоходи необхідно ретельно і своєчасно очищати від сажі;
- дим від печей слід відводити у вентиляційні канали.

Службам охорони праці підприємств уже зараз необхідно провести обстеження техніки щодо готовності її до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Автомобілі, трактори та інші самохідні машини, призначені для використання в зимових умовах, повинні мати утеплену кабіну, справну систему обігріву та бути обладнані системою запуску двигуна з кабіни.

На підприємствах повинні бути пристрої для підігріву води, мастила, полегшення запуску двигуна. Підігрів двигуна та інших частин автомобіля, трактора паяльною лампою і відкритим вогнем не допускається. Водіям, трактористам, вантажникам та іншим особам під час стоянки забороняється відпочивати або спати в кабіні, салоні при працюючому двигуні.

Для виконання робіт далеко від населених пунктів і проїжджих доріг при низьких температурах, а також під час хуртовини та снігопаду необхідно направляти одночасно не менше двох трактористів. Перед виїздом трактори повинні бути повністю заправлені пальним. За поверненням тракторів на місце стоянки в кінці дня повинні стежити відповідальні особи. При затримці з поверненням тракторів вони зобов'язані з'ясувати причину і вжити заходів для надання допомоги.

Водії, трактористи-машиністи та інші особи повинні бути навчені прийомам надання першої долікарської допомоги при обмороженні. При експлуатації автомобілів під час ожеледиці потрібно забезпечувати їх ланцюгами, засобами укриття, утеплення двигуна з боку радіатора і іншими подібними пристосуваннями.

Особливо потрібно остерігатися холоду працівникам, робочий день яких проходить на вулиці. Вони під час роботи стикаються одразу з декількома небезпечними факторами. Це і низька температура, і слизька поверхня. Тому метою кожного інженера з охорони праці є ще раз донести до працівників і до їх керівників правила безпеки перебування на відкритому повітрі в холодну пору року.

Слід звернути увагу на попередження падінь при пересуванні людини на слизьких дорогах, які можуть спричинити переломи кінцівок, травми голови, струс мозку, удари і синці. Але неможливо всі шляхи пересування посипати піском, відтак кожен повинен знати елементарні правила безпеки.

Якщо слизьку ділянку неможливо обійти, слід пересуватися по ній, імітуючи ходіння на лижах -- невеликими кроками на напівзігнутих ногах. Намагайтеся ступати на всю підошву. Пам'ятайте, що поспіх збільшує ризик посковзнутися. Не рекомендується переносити в цей період важкі, а також тендітні (особливо скляні), колючі, ріжучі предмети, які при падінні можуть поранити. А ще не можна тримати руки в кишенях -- це підвищує ймовірність не тільки падіння, але і серйозних травм, зокрема переломів.

Відділення Фонду нагадує, що важливим заходом запобігання травматизму в холодну пору є проведення на підприємствах позачергових інструктажів для працівників щодо правил пожежної безпеки, безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів – інструктажів з безпеки дорожнього руху.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників особливих фінансових, трудових, матеріальних затрат, але суттєво допоможуть зменшити виробничий травматизм, зберегти життя і здоров’я працюючих.

Бажаю Вам плідної роботи без нещасних випадків.

І на останок хочеться побажати всім безпечних умов праці, а потерпілим- швидшого одужання і повернення до роботи.

Начальник Ніжинського відділенн А.Л. Бондаренко