Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Рейд житлового сектору

13 грудня 2017

З початку 2017 року на території Ічнянського району виникло 65 пожеж, внаслідок яких загинуло 4 особи з них дві дитини. Це є результатом того, що рятуючись від холоду, люди інтенсивно використовують прилади опалення, електрообігрівачі та газове обладнання й при цьому не приділяють належної уваги дотриманню протипожежних вимог.

Основними причинами лиха є: відсутність безпечної протипожежної відстані від дерев’яних стін, перекриття будинків до печей чи димарів, поява у їх цегляній кладці тріщин, надмірне перегрівання або залишення без нагляду опалювальних приладів, розміщення впритул до них дров, занавісок, меблів тощо, випадіння жарин з топкових дверцят печей, користування саморобними електрообігрівачами, відсутність протипожежної розділки, тощо.

Також, у цей період особи, які зловживають алкогольними напоями, часто їх розпивають у домівках, а потім допускають необережне поводження з вогнем, кидають непогашені недопалки або курять у ліжку.

Так, 12 грудня 2017 року до 23 ДПРЧ (м. Ічня) надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: с. Ольшана у господарстві гр. С.

Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено перекриття на площі 5 м. кв., та стіни на площі 5 м. кв.

Ймовірна причина пожежі – неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів (відсутня протипожежна розділка).

У зв’язку з цим та з метою попередження виникнення пожеж у житловому секторі протягом грудня п.р. працівниками Ічнянського РВ Управління ДСНС України у Чернігівській області спільно з працівниками Ічнянського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області проводиться спільна рейдова перевірка житлового сектору, насамперед помешкань соціально незахищених громадян та які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час рейду з громадянами проводяться бесіди насамперед, щодо дотримання правил безпеки при користуванні пічним та газовим опаленням, електроприладами та ін.

Тому, рятувальники звертаються до всіх мешканців району з наполегливим проханням буди вкрай обережними та уважними при експлуатації приладів опалення та електрообігрівачів.

Дбаючи про тепло у домівках, не забувайте дотримуватися правил пожежної безпеки. Періодично перевіряйте, щоб у печах та димарях не з’явилися тріщини. Не допускайте перегрівання приладів опалення. Слідкуйте, щоб відстань від печей і електрообігрівачів до спалимих речей була максимально віддалена.

Не зловживайте алкоголем. Будьте обережними під час куріння. Не кидайте непогашені сірники або недопалки на підлогу або спалимі матеріали. Ні в якому разі не паліть у ліжку.

Цінуйте власне життя та не втрачайте пильності. Дбайте про безпеку і пам’ятайте, що вогонь вмить може знищити роками накопичене майно!!!

Начальник районного відділу О.М. Кобзар