Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Дотримання правил пожежної безпеки під час святкування Нового року та Різдва Христового

18 грудня 2017

Шановні громадяни!

Під час організації і проведення новорічних та різдвяних свят, з метою недопущення пожеж та жахливих наслідків від них, слід дотримуватись наступних вимог правил пожежної безпеки:
- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів та шляхах евакуації;
- ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок; у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В; потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами; підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з'єднань;
- у разі виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
- не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.

Окрему увагу треба звернути на піротехнічні вироби, які являються дуже небезпечними. При їх покупці обов’язково переконайтеся в наявності сертифікатів відповідності вимогам безпеки. Якщо останні відсутні, то реалізація та використання такої піротехніки заборонена. Також перевірте термін придатності виробу. Зазвичай він не більше року, бо потім пороховий заряд злежується і при користуванні простроченою, а також вологою піротехнікою, вона може вибухнути набагато раніше, ніж це передбачено заводом виробником.

Продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб'єкти господарювання за наявності ряду відповідних на те документів, в тому числі свідоцтва (довідки) про проходження спецпідготовки та допуску до роботи з піротехнікою.

Ічнянський РВ Управління ДСНС України у Чернігівській області звертається до Вас з проханням безумовного дотримання вищеперерахованих заходів.

Начальник районного відділу В.В. Кравець