Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Питання безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - на контролі

20 грудня 2017

Ічнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області згідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України від 17.11.2017року № 602-122-13/15023 з приводу неблагополучної епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, зокрема стосовно збільшення кількості спалахів, пов’язаних з харчовим та водним факторам передачі збудника інфекції надає наступну інформацію.

В Ічнянському районі перебувають під наглядом 10 джерел сільських та селищних рад, артезіанські свердловини обслуговують сільгосппідприємства розташовані на території сіл, вони не являються власниками, але надають послуги по ремонту та оплаті рахунків.

Комунальне підприємство ВКГ «Ічень» постачає воду в м. Ічня, смт. Парафіївка, с. Южне, с. Іржавець і смт. Дружба, за даними відомчої лабораторії питна вода якісна і за показниками відповідає нормативам. Відомчою лабораторією КП ВКГ «Ічень» за перше півріччя 2017 року досліджено 67 проб питної води з джерел децентралізованого водопостачання на вміст нітратів. 34 з них не відповідають нормативам, в порівнянні з 2016 роком 69 та 22.

Джерел децентралізованого постачання, які не стоять на балансі сільських та селищних рад - 109.

При проведенні комісійних перевірок, спеціалістами Ічнянського лабораторного відділення були проведені дослідження води в 24 школах, не відповідали нормативам 4 зразка води за показником - жорсткість.

Згідно звернення 20.11.2016 року до депутата Верховної Ради України О.М. Кодоли, депутатом Ічнянської районної ради Сліпцем О.І. про якість питної води в артсвердловинах та колодязній воді в с. Бурімка, с. Гужівка, с. Гмирянка, на виконання резолюції заступника голови Чернігівської адміністрації, на доручення Прем’єр – міністра В. Гройсмана «Щодо якості питної води в населених пунктах Ічнянського району», вжиті такі заходи: зібрана довідкова інформація по кожному населеному пункту, відібрано 7 проб води з артсвердловин та громадських колодязів, та доставлена в ГУ Держпродспоживслужби для проведення досліджень за санітарно-хімічними показниками. . Проби не відповідали ДСан ПіН 2.2.4.-171-10 за показниками вмісту нітратів - с. Гмирянка; жорсткості, заліза, мутності - с. Бурімка, с. Гужівка, с. Гмирянка.

27.07.2017 року на розширеному засіданні Колегії Ічнянської райдержадміністрації був затверджений Комплексний план організаційних заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в Ічнянському районі у період на 2017 рік в який включені всі актуальні питання щодо попередження виникнення та своєчасної ліквідації несприятливих ситуацій в районі, що стосуються здоров’я людини. На черговому засіданні ТЕБ будуть включені питання з забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в районі, посилення контролю за належним утриманням систем питного водопостачання, об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, визначення переліку та обсяги систем питного водопостачання, що першочергово потребують проведення капітального ремонту.

В Ічнянському районі спалахи гострих кишкових інфекцій, гепатиту А у 2017 році не реєструвалися. На даний час, зареєстрований один випадок захворювання на гепатит А, при епідеміологічному розслідуванні вогнища водний шлях передачі інфекції - виключений.

Санітарно-просвітня та роз’яснювальна робота серед населення проводиться постійно, при проведенні санітарно-гігієнічних обстежень та при епідеміологічному розслідуванні вогнищ інфекційних захворювань. Постійно проводиться санітарно - роз’яснювальна робота серед населення, операторів ринку харчових продуктів, працівників харчоблоків дитячих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, щодо профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь, вірусних гепатитів А. Сільським головам, керівникам та підприємцям району вручені інформаційні листи, щодо профілактики сказу, ботулізму та дотримання товарного сусідства при реалізації харчових продуктів.

Начальник Ічнянського районного
управління Головного управління
Держпродспоживслужби
в Чернігівській області С.М. Мироненко