Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

13 березня 2018

Майже 24 млн грн податків та зборів надійшло до місцевих бюджетів Ічнянщини

За 2 місяці 2018 року місцеві скарбниці Ічнянщини поповнилися на 23,9 млн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 роком забезпечено приріст надходжень на 4,5 млн грн. Найбільшу частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб – 13,9 млн грн. Єдиного податку від суб’єктів малого підприємництва надійшло 6,4 млн грн.

Зокрема, у лютому місяці від платників до місцевих бюджетів надійшло 10,1 млн грн, це на 1,5 млн грн більше, ніж у лютому 2017 року.

Ключове місце по надходженнях знову ж таки займає податок на доходи фізичних осіб, його у лютому надійшло 6,3 млн грн, а також єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, якого мобілізовано 1,6 млн грн. Надходження податку на майно становить 1,3 млн.

Мали доходи за межами України – подайте річну декларацію

Під час кампанії декларування доходів фізичних осіб, яка цьогоріч триває в Україні з 1 січня до 1 травня, при отриманні у 2017 році доходів за межами України, необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи. Адже платниками податку на доходи фізичних осіб згідно з чинним законодавством є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів визначено ст. 13, п. 162.1.1, ст. 162, п. 170.11, ст. 170 Податкового кодексу України. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

Доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. А сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Разом із тим, у платника податку є можливість зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього платник має отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування та легалізувати її у закордонній дипломатичній установі України, розташованій у країні отримання доходу.

Зауважимо, що сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

На Ічнянщині на соціальні виплати спрямовано понад 16 млн гривень єдиного внеску

З початку 2018 року платники єдиного соціального внеску нашого регіону перерахували 16,8 мільйонів гривень. У порівнянні з січнем-лютим минулого року бюджет додатково отримав 3,2 мільйонів гривень, також вдалося виконати прогнозовані показники на 123,6 відсотки. Зокрема, у лютому цього року надійшло єдиного соціального внеску у сумі 8,5 млн грн.

Як зазначила заступник начальника – начальник Ічнянського відділення Прилуцької ОДПІ Ірина Євстіфєєва, позитивної динаміки у надходженнях ЄСВ вдалося досягти завдяки систематичній двосторонній співпраці з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Щодо розстрочення або відстрочення виконання судових рішень про стягнення податкового боргу

Юридичне управління ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що підставою для відстрочення виконання судового рішення є звернення особи із заявою до суду про відстрочення рішення з обумовленням причин неможливості виконати судове рішення у встановлений законом строк, тобто за доведеністю обставин, що ускладнюють його виконання, або роблять його неможливим. Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин затверджений постановою КМУ від 27.12.10р. №1235.

У постанові Верховного Суду від 01.02.18р. по справі №К/9901/2411/17 вказано, що питання розстрочення або відстрочення постанови суду знаходяться в площині процесуального права. Разом із тим, підстави (наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення: відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), залежать від предмету спору, у межах спірних правовідносин від правової природи податкового боргу.

На думку суду, норми статті 100 Податкового кодексу України (далі - ПК України), які регулюють правила розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, є спеціальними нормами щодо доказів як підстав для відстрочення податкового боргу (п.100.5 ПК України) та порядку погашення податкового боргу (п.100.7 ПК України).

Підстави відстрочення боргового зобов'язання судом, передбачені нормами Кодексу адміністративного судочинства України, не є вичерпними і мають застосовуватися в сукупності з нормами матеріального права.

Отже, під час вирішення питання щодо відстрочення або розстрочення сплати суми податкового боргу, адміністративний суд має керуватись нормами матеріального права ПК України (з урахуванням норм п.100.7 ст.100 щодо погашення суми боргу не пізніше 12 календарних місяців з дня його виникнення або одноразово у повному обсязі) та вказаною вище постановою КМУ.

Разом з тим, Верховний Суд вважає, що одночасне розстрочення та відстрочення виконання постанови суду суперечить положенням статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Кількість митних оформлень за принципом «єдиного вікна» постійно зростає

У Чернігівській митниці розповіли про переваги оформлення товарів за принципом «єдиного вікна» єдиної електронної системи обміну даними, яка дозволяє різним державним службам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через митний кордон України та про результати проходження ним необхідних видів контролю.

У митниці повідомили, що змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» з 1 лютого 2018 року введено низку змін до функціонування інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна», а саме:
- поширення дії «єдиного вікна» спрямовано на операції з переміщення товарів в усіх митних режимах, а також на переміщення товарів за періодичними та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних;
- всі види контролю здійснюються за допомогою ІТ- системи митниці. Взаємодія посадових осіб контролюючих органів з базою відбувається через мережу Інтернет із використанням спеціального програмно-інформаційного комплексу;
- зменшується кількість сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації. Огляд товарів проводиться одночасно всіма контролюючими органами та повинен бути призначений на найближчий можливий час, але не пізніше ніж через 12 робочих годин від часу, запропонованого підприємством;
- час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення виду контролю складає 4 робочі години.

Реалізація застосування автоматичної системи інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» дозволяє:
- оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють митний, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний , фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю;
- спростити ведення зовнішньоекономічної діяльності;
- мінімізувати корупційні ризики через автоматизацію процесів;
- спростити для учасників зовнішньоекономічної діяльності умови подання документів для отримання відповідних видів контролю;
- оптимізувати участь посадових осіб контролюючих органів у здійсненні державного контролю товарів;
- скоротити час проведення державних видів контролю.

Порядок контролю державних органів за переміщенням через митний кордон товарів із застосуванням «єдиного вікна» відповідає світовій практиці та рекомендаціям міжнародних організацій.

Можливість здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» передбачена в усіх місцях митного оформлення на території України.

Впродовж січня 2018 року до Чернігівської митниці ДФС надійшло 1007 заявок на проведення митного оформлення вантажів із застосуванням принципу «єдиного вікна» та оформлено 1081 митних декларацій, що складає 36 відс. від загальної кількості оформлених митних декларацій в режимах експорт та імпорт.

За 26 днів лютого надійшло 2470 заявок на проведення митного оформлення вантажів із застосуванням принципу «єдиного вікна» та оформлено 2386 митних декларацій, що складає 62 відс. від загальної кількості оформлених митних декларацій в режимах експорт та імпорт.

З метою оптимізації та створення сприятливих умов для розвитку зовнішньоекономічної діяльності Чернігівська митниця ДФС рекомендує всім суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності здійснювати митне оформлення товарів за принципом «єдиного вікна».

До уваги платників акцизного податку з реалізації пального

ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що підприємство, яке реалізує пальне кінцевому споживачеві, може складати акцизні накладні за щоденними підсумками операцій окремо за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Якщо підприємство має пункти відпуску пального, яким не делеговано право реєстрації акцизних накладних, то до акцизної накладної за щоденним підсумком можна включити загальні обсяги реалізованого за всіма пунктами відпуску пального окремо за кожним кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД.

Складати зведені акцизні накладні можна лише стосовно контрагентів, умови договорів з якими передбачають безперервне постачання пального. Безперервним вважають постачання, за якого особа, що реалізує пальне, забезпечує для отримувачів пального (контрагентів) можливість отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.

З початку року на рахунки платників повернуто з бюджету 123 мільйони гривень ПДВ

За інформацією Головного управління ДФС у Чернігівській області, протягом січня поточного року проведено камеральні перевірки 134 суб'єктів господарювання-юридичних осіб з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ по деклараціях за листопад 2017 року.

У січні поточного року 136 платників області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок платника по деклараціях за грудень минулого року. Обсяг заявленого до відшкодування ПДВ складає більше 168 млн. гривень.

З початку року вже відшкодовано 123 млн. гривень.

Команда Головного управління ДФС в області виборола призове місце у лижних змаганнях серед силовиків

Обласні змагання на Кубок Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» з лижних гонок серед колективів фізичної культури правоохоронних органів відбулись на чернігівській лижній базі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву.

До складу лижної команди податківців увійшли фахівці Головного управління ДФС в області Станіслав Петрик, Володимир Козел, Олексій Мисенко, Сергій Дмитрієв та Володимир Бондар.

У складних перегонах наша команда виборола почесне третє місце. Разом з працівниками фіскальної служби за призові місця змагалися збірні команди Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, УСБУ в Чернігівській області, Академії державної пенітенціарної служби, Управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області та військова частина Т0500 (Держспецтрансслужби).

Чернігівською митницею ДФС у січні перераховано до бюджету понад 400 мільйонів гривень

Обсяги надходжень митних платежів у січні 2018 року склали майже 420 млн. гривень. Це на 30 відсотків більше, ніж у січні минулого року.

Основні надходження відбулись за рахунок митного оформлення мінеральних добрив (сплачено 187 млн. грн.), вугілля кам’яного (35 млн. грн.), пневматичних гумових шин (майже 16 млн. грн.), тютюнової сировини (майже 15 млн. грн.) та пива солодового (12 млн. грн.). За рахунок заходів з контролю за митною вартістю товарів, визначенням країни походження та класифікації товарів додатково спрямовано до бюджету 6,7 млн. гривень.

У чернігівській митниці ДФС також повідомили, що у січні 2018 року імпорт товарів здійснювали 178 імпортерів, у тому числі 81 (45,5 відс.) - з інших регіонів. Суб’єктами господарювання з інших регіонів сплачено 260 млн. грн. або 62 відс. загальної суми платежів по митниці.

Близько 2 тисяч громадян вже задекларували доходи за 2017 рік

З січня проводиться Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року. Нагадуємо, що триватиме вона до 1 травня.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи слід подавати громадянам до органів ДФС за місцем реєстрації.

На сьогодні, вже близько 2 тис. громадян подали декларації, з яких 1 тис.– це особи, які зобов’язані задекларувати свої доходи. Решта – громадяни, які звернулися для отримання податкової знижки.

До сплати задекларовано майже 1,5 млн.грн. податку на доходи з фізичних осіб та 0,4 млн.грн. військового збору.

Найбільші суми доходів задекларовано громадянами внаслідок отримання спадщини - це майже 28,5 млн.грн., з яких до сплати задекларовано 1,3 млн.грн. податку на доходи з фізичних осіб та 0,4 млн.грн. військового збору.

За результатами податкового аудиту порушники поповнили бюджети майже на 3 мільйони гривень

Головне управління ДФС у Чернігівській області зазначає, що документальні перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог податкового законодавства здійснюються за наявності у них податкових ризиків в частині недоплати сум податків (зборів), які визначаються системою ризикоорієнтованого відбору та іншою податковою інформацією ДФС України.

За інформацією управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом січня 2018 року проведено 15 документальних перевірок, що на 25 відсотків менше показника минулого року. За результатами перевірок суб’єктів господарювання - юридичних осіб, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження податкових зобов’язань на суму 8,4 млн. грн., до бюджетів надійшло майже 3 млн. гривень.

Нагадуємо, що на офіційному Веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) розміщений план-графік проведення документальних планових перевірок на 2018 рік. У зв’язку зі змінами в законодавстві, а саме в порядку подання декларацій, станом на лютий 2018 року до графіку внесені коригування.

Не погодившись визнати законність донарахованої суми, платник сплатить до бюджету майже на третину більше

Факт заниження орендної плати за землю одним з підприємств області встановили під час перевірки фахівці Головного управління ДФС у Чернігівській області.

Платник, довгий час користуючись орендованою землею, занижував орендну плату. Місцевий бюджет від цього недотримував належні кошти.

Аудитори фіскальної служби у відповідності до податкового законодавства ретельно перевірили обставини та донарахували підприємцю до сплати в бюджет 670 тис. гривень.

Проте, на сьогодні, платник має сплатити вже 852 тис. гривень. Сталося це тому, що він не погодився з законними вимогами податківців та вирішив оскаржити їх рішення, на що мав право. За цей час відбулося два суди, а сума боргу виросла на 182 тис. гривень.

Те, що рішення податківців було законним та виваженим, підтверджено у судах, до яких звернувся платник. Але за цей проміжок часу до нарахованої суми додалися пеня та штрафні санкції.

Відтак, бюджет міста отримає більше коштів, які зможе направити на соціально-економічні напрями.

Підприємство, натомість, сплатить більше, ніж могло б, якби відразу погодилося з законними вимогами контролюючого органу.

Під час зустрічі у Головному управлінні ДФС обговорили питання подальшої співпраці «Асоціації платників податків України» з податківцями

Робоча зустріч Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Грігола Катамадзе з керівником Головного управління ДФС у Чернігівській області Олексієм Барановським відбулась у Чернігові.

Розглядалися питання розвитку підприємництва в регіоні. У обговоренні приймали участь і члени Асоціації. Зокрема, Ігор Далічук та Володимир Венгер.

За результатами зустрічі прийнято рішення щодо подальшого вдосконалення співпраці, налагодження ще більш дієвих засобів двосторонньої комунікації з метою оперативного реагування на потреби, що виникають у платників податків.

ДФС у Чернігівській області запрошує задекларувати свої доходи усіх, хто займався незалежною професійною діяльністю у 2017 році

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області нагадують, що всі платники, які протягом 2017 року займалися незалежною професійною діяльністю і відповідно отримували доходи без сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зобов’язані добровільно декларувати свої доходи.

Нормами Податкового кодексу України визначено, що незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік - 30 квітня 2018 року. Посилання на відео: https://www.facebook.com/sfs.chernihiv/videos/1045910818881347/

Власникам нерухомого майна

Головним управлінням ДФС у Чернігівській області при здійсненні адміністрування податку на нерухоме майно встановлено непоодинокі випадки приховування від оподаткування об'єктів нерухомості.

Одним із поширених порушень є не введення в експлуатацію будинку при фактичній його експлуатації протягом тривалого часу.

Звертаємо увагу таких власників будинків на необхідності термінового усунення порушень вимог чинного законодавства та сплати податку на нерухоме майно.

Додаткову інформацію можливо отримати в податковій інспекції за місцем проживання. https://www.facebook.com/sfs.chernihiv/videos/1047841532021609/

На Чернігівщині викрито незаконну діяльність АЗС

З початку року в області триває операція «Акциз-2018», в ході якої вже вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 3 мільйони 290 тисяч гривень. Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

Наприкінці лютого у рамках даної операції податковою міліцією здійснено оперативні заходи на автозаправних станціях області. У результаті відпрацювання встановлено, що на одній із заправок Ніжинського району здійснювалась роздрібна реалізація паливно-мастильних матеріалів без одержання документів дозвільного характеру, передбачених чинним законодавством України для даного виду діяльності.

Як наслідок, із незаконного обігу вилучено 14500 літрів паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне та бензин А-92 і А-95) вартістю 420 тисяч гривень та обладнання АЗС орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень.

Відносно директора компанії, яка займалась незаконною реалізацією палива, складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Опубліковано постанову КМУ, якою затверджено нові порядки з питань зупинення реєстрації податкових накладних

В офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 07.03.2018 №46 опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Постанова розроблена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України та набирає чинності через п’ятнадцять днів з дня її опублікування, повідомили в Прилуцькій ОДПІ.

Постановою №117 затверджено:
- Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
- Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Постановою №117, зокрема, встановлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 зупинено реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, що діяв до набрання чинності Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», та які станом на 1 грудня 2017 не подали пояснень і копій документів до таких ПН/РК, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК, подати пояснення і копії документів до таких ПН/РК на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Крім того, Постановою №117 визнано такими, що втратили чинність:
- постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №485 «Про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».