Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Почастішали випадки загорянь через необережне поводження з вогнем та навмисне випалювання сухої рослинності

11 квітня 2018

З настанням спекотної погоди на Чернігівщині різко зросла кількість пожеж на полях, торфовищах, луках, в населених пунктах та лісопаркових зонах внаслідок необережного поводження з вогнем, спалювання сухої рослинності, сміття або пожнивних залишків. Лише з 5 по 9 квітня поточного року з цих причин виникло 20 пожеж сухої трави та сміття на відкритих територіях.

Така ситуація склалася через те, що громадяни ігноруючи заходи пожежної безпеки, не замислюються над можливими наслідками такої безпечності.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає, що в період сухої погоди в екосистемах склався підвищений клас пожежної небезпеки. Це вимагає від населення суворого дотримання протипожежних вимог, так як значно почастішали випадки пожеж у лісопаркових зонах, на полях, луках та в населених пунктах. Основною причиною загорянь є необережне поводження з вогнем та навмисне випалювання сухої рослинності або сміття.

У зв’язку з цим, рятувальники закликають мешканців та гостей Ічнянського району бути вкрай обережними, адже в суху погоду розведене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок стають причиною пожеж, а при згоранні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння. Багаття створюють "смог", до складу якого входять чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. Найнебезпечніший із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен - високотоксична речовина, що здатна викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

Начальник районного відділу В.В. Кравець