Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

З 16 по 17 квітня виникло чотири пожежі сухої трави

25 квітня 2018

Причинами загорань лісових масивів можуть бути самі найрізноманітніші. До 90 % лісових пожеж виникають від недотримання правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем в містах праці та відпочинку. При сильному вітрі, такі пожежі розповсюджуються на велику площу, розлітаються іскри і це може стати причиною виникнення пожеж в житлових будинках та спорудах, які знаходяться неподалік. Швидкість розповсюдження пожежі може досягати 15-20 кілометрів на годину. В суху та спекотну погоду причиною загорання може стати не загашений недопалок, сірник, або вогнище. Лише з 16 по 17 квітня поточного року з цих причин виникло 4 пожежі сухої трави на площі 6 га в наслідок чого знищено 1 господарчу будівлю та 2 було пошкоджено.

Так, 16 квітня 2018 року о 14 год. 44 хв. до 23 ДПРЧ (м. Ічня) надійшло повідомлення про пожежу сухої трави на відкритій місцевості поблизу с. Хаєнки.

Внаслідок пожежі вогнем знищено близько 5 га сухої трави.

Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем не встановленої особи.

Цього ж дня о 15 год. 35 хв. до 23 ДПРЧ (м. Ічня) надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: с. Хаєнки у господарстві гр. К., 1981 року народження.

Внаслідок пожежі вогнем знищено господарчу будівлю.

Ймовірна причина пожежі –– необережне поводження з вогнем господарки.

17 квітня 2018 року о 12 год. 07 хв. до 23 ДПРЧ (м. Ічня) надійшло повідомлення про пожежу сухої трави на відкритій місцевості поблизу с. Монастирище.

Внаслідок пожежі вогнем знищено близько 1 га сухої трави.

Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем не встановленої особи.

Також в цей день о 16 год. 19 хв. до 13 ДПРП (смт Парафіївка) надійшло повідомлення про пожежу 2-х господарчих будівель за адресою: Ічнянський район, с. Верескуни у господарстві гр. О., 1939 року народження та гр. Т., 1953 року народження.

Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено господарчу будівлю господарки гр. О. 1939 року народження та її сусідки гр. Т. 1953 року народження.

Ймовірна причина пожежі –– необережне поводження з вогнем гр. О., 1939 року народження.

Така ситуація склалася через те, що громадяни ігноруючи заходи пожежної безпеки, не замислюються над можливими наслідками такої безпечності.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає, що в період сухої погоди в екосистемах склався підвищений клас пожежної небезпеки. Це вимагає від населення суворого дотримання протипожежних вимог, так як значно почастішали випадки пожеж у лісопаркових зонах, на полях, луках та в населених пунктах. Основною причиною загорянь є необережне поводження з вогнем та навмисне випалювання сухої рослинності або сміття. У зв’язку з цим, рятувальники закликають мешканців та гостей Ічнянського району бути вкрай обережними, адже в суху погоду розведене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок стають причиною пожеж, а при згоранні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння. Багаття створюють "смог", до складу якого входять чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. Найнебезпечніший із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен - високотоксична речовина, що здатна викликати онкологічні захворювання та генні мутації.

Начальник районного відділу В.В. Кравець