Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Платники податків Ічнянщини сплатили більше 10 мільйонів гривень плати за землю

08 серпня 2018

Протягом семи місяців 2018 року від власників землі та землекористувачів до бюджету Ічнянщини надійшло 10,6 мільйонів гривень плати за землю.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це майже 94 відсотки, сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 9,8 млн. гривень. Ще 651,6 тис. грн. перерахували фізичні особи.

Прилуцька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) від сплати земельного податку з фізичних осіб звільняються: інваліди першої і другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком) та ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Таким чином, з 01.01.2018 скасовано обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичними особами.

Так, у разі якщо фізична особа, визначена пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання / зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву (п. 281.4 ст.281 ПКУ).

Прилуцька ОДПІ наголошує на необхідності своєчасної сплати до бюджету земельного податку та орендної плати за землю, адже ці кошти спрямовуються до місцевого бюджету та йдуть на розвиток району, вирішення соціально-економічних питань.