Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Результати проваджень у справах про адміністративні правопорушення районним військовим комісаріатом за 2018 рік

26 грудня 2018

Наказом Ічнянського РВК № 7 від 05.01.2016 року «Про організацію та ведення проваджень у справах про адміністративні правопорушення» призначені особи, відповідальні за складання протоколів про адміністративні правопорушення, оформлення та ведення журналів реєстрації адміністративних протоколів та постанов, облік та зберігання матеріалів справ про адміністративні правопорушення.

З початку 2018 року, станом на 17 грудня 2018 року, відповідальними особами Ічнянського РВК складено 59 протоколів про адміністративні правопорушення, з них: 15 протоколів за ч.І ст. 211 КУпАП України, 42 - за ч. 1 ст. 210 КУпАП України, 1 - за ч.І ст 211-3 КУпАП та 1- за ч.І ст. 211-4 КУпАП.

Всі протоколи, відповідно ст. 235 КУпАП України, надані військовому комісару Ічнянського РВК на розгляд, в результаті чого, в межах наданих повноважень, винесено 59 постанов у справах про адміністративні правопорушення.

Типовими порушеннями, за які військовозобов’язані були притягнуті до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 210 КпАП України, є несвоєчасне подання до Ічнянського РВК, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, місця роботи та посади, а також порушення військового обліку: неявка на виклик до військового комісаріату. Мають місце випадки несвоєчасного подання до Ічнянського РВК відомостей про зміну сімейного стану, стану здоров’я та освіти.

Відповідні порушення виявляються під час уточнення військово-облікових даних військовозобов’язаних та при зміні місця реєстрації до того ж є триваючими правопорушеннями.

Аналіз пояснень військовозобов’язаних показує, що останні без поважних причин не подали вищезазначені зміни до Ічнянського РВК ( через зайнятість, по незнанню законодавства, перебуванням за межами району та ін.).

Із 42 осіб, відносно яких складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч.І ст. 210 КУпАП, 4 - притягнутий за неявку без поважних причин, 15 - за несвоєчасну постановку на військовий облік після закінчення навчального закладу, звільнення з військової служби та при зміні місця реєстрації, 23 - за неповідомлення військово-облікового органу, де перебувають на військовому обліку про зміну військово-облікових даних. У поясненнях відповідні особи зазначають, що не з’явилися, бо вважали не доцільним, були зайняті, у зв’язку з тим, що не були обізнані в законодавстві та ін., що свідчить про неповажність причин їх не прибуття.

На 1 особу складено протокол про адмінправопорушення за ч. 1 ст. 211-3 КУпАП за прийнятті на роботу військовозобов’язаного, який не перебував на військовому обліку за місцем реєстрації. _

1 особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 211-4 КУпАП за незабезпечення сповіщення військовозобов’язаних і призовників про виклик у військові комісаріати, перешкода їх у своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці. .

15 осіб, відносно яких складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч.І. ст. 211 КУпАП, втратили обліково - військові документи в зв’язку з недбалим їх зберіганням.

З пояснень військовозобов’язаних визначено, що в більшості випадків військові квитки втрачаються в місцях загально скупчення людей ( на місцевому ринку, автовокзалі, в громадському транспорті), що свідчить про недбале їх зберігання військовозобов’язаними та безвідповідальне ставлення до військово - облікових документів.

З метою зменшення кількості вчинення адміністративних правопорушень керівникам підприємств, установ та організацій, у яких працюють особи, які вчинили адміністративні правопорушення Ічнянським районним військовим комісаріатом вносяться письмові пропозиції щодо проведення роз’яснювальної роботи у відповідних установах спрямовану на поліпшення стану виконання заходів з військового обов’язку, проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання працівниками правил військового обліку, усунення причин, що створювали умови для вчинення правопорушень.

Військовий комісар Ічнянського РВК підполковник В. І Кацалап