Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Розширене засідання Колегії райдержадміністрації

26 лютого 2019

Сьогодні відбулося розширене засідання Колегії райдержадміністрації за участю в. о. голови РДА Валентини Рябчун, керівників структурних підрозділів, визначених районних установ та організацій.

Розглянули хід виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету Ічнянського району за 2018 рік, хід виконання Програми підтримки малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки, виконання розпорядження Ічнянської РДА від 05.08.2016 року №174 «Про поновлення на військовому обліку громадян України».

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Ірина Чуб інформувала присутніх, що протягом 2018 року робота районної державної адміністрації, її управлінь та відділів, сільських рад, керівників підприємств усіх форм власності була направлена на виконання програми економічного і соціального розвитку району.

У 2018 році підприємствами району було реалізовано промислової продукції на суму 990 млн. грн. або 84,8 % до 2017 року. За результатами обласного моніторингу по обсягу реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу наявного населення район займає 4 місце.

Розрахунковий обсяг освоєних капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у 2018 році становить 361,1 млн. грн., що становить 120,7 % показника 2017 року та перевищує плановий показник. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій району – це майже 96% від загальної кількості коштів.

На виконання умов договору про взаємовідносини та співпрацю з Чернігівським обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва продовжується кредитування населення в рамках програми «Власний дім». У звітному періоді з жителями Ічнянського району укладено 7 кредитних договорів на загальну суму 870 тис. грн.

За січень - грудень 2018 року від діяльності суб’єктів малого підприємництва до місцевого бюджету надійшло 29,3 млн.грн. (питома вага 18,1 %), від діяльності середніх підприємств – 81,6 млн.грн. (питома вага 50,5 % всіх надходжень).

У звітному періоді до Ічнянської філії Чернігівського обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося 1044 незайнятих громадян, що становить 106,0 % проти минулого року. Всього на обліку перебувало 1391 особа, що становить 99 % до рівня 2017 року.

По галузі освіта робота проводилась в напрямку реформування, впровадження нових організаційних засад, форм і методів діяльності навчальних закладів. На виконання районної Програми розвитку освіти дітей з особливими освітніми потребами Ічнянського району на 2018-2020 роки та з метою реалізації державних гарантій та забезпечення прав і можливостей дітей з особливими освітніми потребами відкритий комунальний заклад Інклюзивно-ресурсний центр, в якому створене доступне освітнє середовище для названої категорії дітей.

Ведеться Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб відповідно до Постанови Кабміну «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово-окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції». За 2018 рік взято на облік 28 сімей, які переселились на територію Ічнянського району.

За січень - грудень 2018 року природне скорочення населення району становило 469 осіб і на 1 січня 2019 року складає 30,2 тис. осіб наявного населення.

Станом на 01.01.2019 року за даними Ічнянського відділення Прилуцької ОДПІ ГУ ДФ у Чернігівській області в районі налічується 762 суб’єкти малого бізнесу, з яких 598 – це підприємці-фізичні особи і 164 – малі підприємства юридичні особи. Кількість середніх підприємств становить 19. В розрахунку на 1 тис. жителів в районі діє 5,4 малих підприємства, та 6 середніх підприємств, що відповідає плановому показнику.

За січень - грудень 2018 року від діяльності суб’єктів малого підприємництва до місцевого бюджету надійшло 29,3 млн.грн. (питома вага 18,1 %), від діяльності середніх підприємств – 81,6 млн.грн. (питома вага 50,5 % всіх надходжень).

Порівняно з 2017 роком відбулось збільшення надходжень від діяльності суб'єктів малого підприємництва на 2,1 млн грн., середніх підприємств – на 10,0 млн.грн.

На фінансову підтримку суб’єктів малого підприємництва в районному бюджеті на 2018 рік було передбачено виділення 10 тис. грн. Однак протягом року від суб’єктів малого підприємництва не надходили бізнес - проекти у визначених пріоритетних напрямках для конкурсного відбору по фінансуванню їх через обласний фонд підтримки малого підприємництва, і тому бюджетні кошти залишились не використаними.

Відповідно програмних завдань у районі успішно розвивається такий напрямок підприємницької діяльності, як зелений туризм. Цьому в значній мірі сприяє наявність в районі національного історико - культурного заповідника "Качанівка", державного дендрологічного парку "Тростянець", Ічнянського національного природного парку, "Соколиного хутору", родинний хутір «Зелена Світлиця» та інших об'єктів історично - культурної спадщини.

Протягом 2018 року в районі до Регіональний фонд підтримки підприємництва спільно із суб’єктами підприємництва проведено ряд місцевих семінарів з питань залучення інвестицій для розвитку малого та середнього бізнесу.

З метою реалізації підпрограми кадрової підтримки підприємництва Ічнянською філією Чернігівського обласного центру зайнятості у звітному періоді проведено ряд семінарів з навчання безробітних, випускників ліцею та шкіл району основам вибору професії та підприємницької діяльності.

Начальник фінансового відділу райдержадміністрації Алла Різука довела до відома присутніх, що зведений бюджет району по доходах загального фонду з урахуванням трансфертів за 2018 рік виконаний в сумі 233705,4 тис. грн. Власні доходи, що надходять до бюджетів усіх рівнів бюджету району виконані в сумі 12596,2 тис. грн., або на 120,5%. Понад план надійшло 2144,3 тис. грн.

Порівняно з минулим роком власні доходи загального фонду бюджету району зменшились на 1326,9 тис. грн. або на 9,5%. Забезпечено виконання районного бюджету та 3 сільських бюджетів.

По видах бюджетів виконання становить: районний виконаний на 130,7%. Понад план надійшло до бюджету 2001,8 тис. грн. Сільські бюджети в цілому виконані на 103,6%. Понад план надійшло 142,5 тис. грн.

Видаткова частина зведеного бюджету району за 2018 рік виконана на 99,4%. Видатки загального фонду виконано в сумі 237750,9 тис. грн., що становить 99,5% звітного періоду, видатки спеціального фонду виконані в сумі 7860,9 тис. грн., що становлять 97,5% річних бюджетних призначень. Обсяг видатків на кредитування загального фонду місцевих бюджетів становить 40,0 тис. грн., спеціального фонду в сумі 40,0 тис. грн.

Підготовлено проект розпорядження в. о. голови райдержадміністрації з питань, розглянутих на засіданні.