Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

День українського добровольця

14 березня 2019

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.

День установлений постановою Верховною Радою України 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Український народ пам’ятає березень 2014 року, коли фактично відбулася анексія Кримського півострова військами Російської федерації, коли на південно-східних територіях України активно проводились проросійські мітинги із закликами від’єднання від України та приєднання до складу Російської федерації.

Саме тоді, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, 14 березні 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях.

Так з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії, який звідки й розпочав свій бойовий шлях.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і патріотизму вдалося зупинити агресора та мобілізувати армію.

Низький уклін їм і щира вдячність за неоціненний подвиг в ім’я вільної України.