Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Готуймося разом до відзначення Дня охорони праці – 2019!

15-04-2019 | 12:15

Задля привернення уваги працівників, керівників підприємств, організацій, установ та органів виконавчої влади до проблем охорони праці щорічно згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці.

У 2019 році День охорони праці відбуватиметься під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Не таємниця, що не на всіх підприємствах, в установах і організаціях приділяється достатня увага вимогам охорони праці, промислової безпеки, не в повному обсязі фінансуються витрати на заходи та засоби з охорони праці, у зв’язку з чим збільшується ймовірність виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві, профзахворювань, погіршується стан здоров'я працюючих.

Недостатні витрати роботодавців на заходи з охорони праці обмежують можливість у створенні належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, установах та організаціях. Але за принципом бумеранга це, в свою чергу, призводить до збільшення прямих і непрямих витрат на подолання наслідків аварій на виробництві, професійну та медичну реабілітацію потерпілих.

Згідно з проведеним аналізом тільки за І квартал 2019 року на підприємствах, в організаціях та установах різних форм власності по регіонах обслуговування Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (м. Ніжин, Ніжинський, Ічнянський, Куликівський, Носівський райони) обліковано 5 нещасних випадків на виробництві, оформлених актами за формою Н-1.

Тому юридичним особам, фізичним особам-підприємцям, найманим працівникам слід обличчям повернутися до питань дотримання вимог охорони праці, дбайливо ставитись до особистої безпеки, до безпеки і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

З нагоди Дня охорони праці керівникам підприємств і організацій з підлеглими працюючими особами в трудових колективах варто:
- провести роз’яснювальну роботу щодо вимог державної політики у сфері охорони праці;
- організувати конкурси на найкраще робоче місце, виробничий підрозділ дільницю (бригаду), зміну тощо, оцінити чинну систему управління охороною праці, визначити слабкі місця в її функціонуванні та спланувати роботу щодо її вдосконалення з урахуванням можливих виробничих ризиків;
- спланувати проведення семінарів, розширених виробничих нарад, круглих столів з питань організації безпечних та здорових умов праці, на які доцільно запросити представників управління Держпраці України в Чернігівській області, фахівців Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, представників місцевих органів влади, фахівців управлінь (відділів) праці та соціального захисту з метою висвітлення проблемних питань з охорони праці, надання консультацій щодо організації робіт з охорони праці.

Закликаю керівників навчальних закладів організувати проведення відкритих уроків, лекційних занять, бесід, конкурсів із здобувачами освіти, на яких слід звернути увагу на необхідність дотримання учнями і студентами як в освітніх закладах, так і вдома:
- правил безпечного користування електричними і газовими приладами;
- заходів безпеки під час перебування у транспорті, в громадських місцях, у місцях відпочинку, на водних об’єктах;
- правил поводження із засобами виробництва, інструментом та пристроями.

Доречним буде на рівні підприємств і організацій, органів місцевого самоврядування протягом квітня-травня 2019 року вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, знайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблемних питань життєдіяльності.

У рамках підготовки до Дня охорони праці органам місцевої влади, об’єднаним територіальним громадам, профспілковим організаціям усіх рівнів, керівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям варто активно долучитися до профілактичної роботи, спрямованої на покращення стану охорони праці й забезпечення дотримання норм безпеки праці, та гідно відзначити День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі та організації.

Пам’ятаймо завжди: дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими та сподіватися на здорове майбутнє праці.

Юрій Тарасенко, страховий експерт з охорони праці
Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Чернігівській області