back

Пам'ять видатного борця за незалежність України Митрофана Швидуна вшанували у Монастирищі

22 квітня 2019

19 квітня в Монастирищі відбулася визначна подія – відкриття пам’ятної дошки на честь учасника Української революції 1917–1921 років та національно-визвольної боротьби Митрофана Швидуна.

Народився він 31 травня (12 червня) 1896 році в селі Монастирище Ніжинського повіту Чернігівської губернії. На момент початку Української революції вчився в 1-ї Українській військовій школі у Києві. Після початку інтервенції російської Червоної гвардії пішов добровольцем в одну з сотень, сформованої з юнкерів своєї школи для захисту незалежності УНР. Брав участь у знаменитому бою під Крутами 16 (29) січня 1918 року, де отримав поранення.

Цього дня в. о. голови РДА Валентина Рябчун, представник Українського національного інституту пам’яті Сергій Бутко, громадський активіст Євгеній Зінич в присутності учнівського та педагогічного колективів Монастирищанської школи, керівників району та ічнянської громади, жителів села в честь свого земляка урочисто відкрили дошку на фасаді місцевого навчального закладу, а військовий капелан, благочинний ПЦУ о. Димитрій її освятив.

В. о. старости села Григорієм Зубарем, головою районної ради Григорієм Герасименком та Сергієм Бутко було донесено до присутніх інформацію про життя та діяльність, героїчну боротьбу за вільну та незалежну Україну Митрофана Швидуна.

З метою виховання патріотизму, підвищення інтересу до історії України представник УІНП Сергій Бутко подарував для школярів настільні історичні гри «УПА. Відповідь нескореного народу» та «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921».

Переглянувши фільм «Крути 1918», учасники заходу пересвідчились, що бій під Крутами 1918 року став символ патріотизму й самопожертви української молоді у боротьбі за українську державність.Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК