back

Круглий стіл по діяльності мобільних бригад з протидії домашньому насильству

12 червня 2019

11 червня 2019 року у приміщенні ЦСССДМ Ічнянської міської ради відбулося засідання «круглого столу» з метою інформування громадськості Ічнянського району щодо роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та\або за ознакою статі.

На сьогодні в області працює 16 таких бригад, із квітня 2019 року сформована така бригада і в Ічні. Послуги постраждалим особам надаються незалежно від місця їх реєстрації або місця проживання, за наявності заяви чи повідомлення про вчинення насильства, реєстрації випадку в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі в межах Ічнянської міської ради, Рожнівської, Бережівської та Тростянецької сільських рад.

До складу мобільної бригади входять: Селюх Василина Іванівна – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту РДА, керівник мобільної бригади, Тименко Людмила Іванівна – директор ЦСССДМ, Роговий Олександр Павлович – начальник сектору молоді та спорту Ічнянської міськради, Федірко Людмила Іванівна – начальник ССД РДА, Матвієнко Галина Юріївна – начальник ССД Ічнянської міськради, Попова Валентина Василівна – головний інспектор з ювенальної превенції Ічнянського відділення поліції Прилуцького відділу поліції ГУНП, Денисенко Оксана Миколаївна – головний лікар «Ічнянського центру первинної медико-санітарної допомоги», Ярошик Григорій Олексійович – в.о.головного лікаря «Ічнянської ЦРЛ».

Метою діяльності мобільних бригад є негайне реагування та захист постраждалих від домашнього насильства, надання не пізніше ніж протягом 1 доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам; інформування постраждалих осіб щодо послуг, які вони можуть отримати, роз‘яснення їх прав, визначених законом; провадження інформаційно-просвітницької діяльності щодо форм, проявів та наслідків насильства. Надання мобільною бригадою соціально-педагогічної допомоги передбачає забезпечення мінімально необхідного обсягу послуг, а саме – оцінювання психологічного стану постраждалої особи, оцінювання ризиків повторного вчинення щодо неї насильства; кризове та екстрене втручання з метою негайного усунення наслідків насильства, шляхом виклику поліції, екстреної медичної допомоги, направлення до Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги; складення плану заходів щодо безпеки постраждалих осіб.

Виїзди мобільної бригади здійснюється за попередньо складеним графіком, а також позапланово під час отримання повідомлення про виявлення факту вчинення насильства та потребу у наданні постраждалій особі термінової допомоги. Станом на 11 червня було здійснено 5 виїздів в Дорогинку, Крупичполе, Тростянець та Монастирище з метою профілактичної роботи (попередження насильства в сім‘ї).

Підсумком засідання «круглого столу» стали покращення координації дій між фахівцями різних суб‘єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, обговорення подальшого плану дій, домовленість про взаємне інформування суб‘єктів про виявлені випадки насильства та ознайомлення громадськості із роботою мобільної бригади та видами допомоги, які вона надає.


Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК