Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Працевлаштування інвалідів: відповідальність та звітність роботодавця

14-08-2019 | 10:21

Згідно зі ст. 19 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування підприємством відповідної кількості інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Шукати ж інвалідів на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатися із заявками до служби зайнятості. Служба зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вільні вакансії, у разі потреби – організовує навчання.

Окрім цього, роботодавці зобов’язані подавати до служби зайнятості за місцем реєстрації інформацію за формою №3-ПН про наявність у них вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 2-54-58.

Районна філія ЧОЦЗ