back

Рейд в екосистемах

14 серпня 2019

З настанням сухої та спекотної погоди (3 клас пожежної небезпеки) виникає загроза пожеж у лісопаркових зонах та інших природних екосистемах. Так, з початку року та території області сталося 1300 пожеж у природних екологічних системах. Причини загорань лісових масивів можуть бути самі найрізноманітніші. До 90% лісових пожеж виникають від недотримання правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем в містах праці та відпочинку. При сильному вітрі, такі пожежі розповсюджуються на велику площу, розлітаються іскри і це може стати причиною виникнення пожеж в житлових будинках та спорудах, які знаходяться неподалік. Швидкість розповсюдження пожежі в суху, спекотну погоду при сильному вітру може досягати декількох метрів за секунду, а причиною загорання може стати кинутий недопалок, сірник, розведене та залишене без нагляду вогнище.

Тому з метою профілактики виникнення пожеж Ічнянським РВ Управління ДСНС України у Чернігівській області проведені рейдові перевірки лісових масивів. Під час перевірок з громадянами проведені бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки в природних екосистемах та у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та проінформовано про наслідки, які можуть призвести при ігноруванні цих правил.

У зв’язку з цим та з метою недопущення пожеж Ічнянський районний відділ УДСНС у Чернігівській області звертається до всіх громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки та нагадує основні правила: Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте, що вкрай небезпечно:
- кидати палаючі сірники, недопалки;
- палити суху траву;
- розводити багаття;
- залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною клапті тканини.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

У лісі забороняється розпалювати вогонь. Треба стримуватися від паління. Будь-який вогонь, а також сигарети необхідно тушити водою. Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється в засобах масової інформації та на стендах перед в’їздом у ліс.

При виявленні пожежі:
- якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння водою, ґрунтом, піском або шматком тканини;
- з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;
- у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів пожежної охорони за тел. 101 про місце, розміри й характер пожежі.

Начальник районного відділу Віктор КРАВЕЦЬ

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК