Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://ichadm.cg.gov.ua/old
back

Про розчищення трас повітряних ліній електропередач

22 серпня 2019

Одним із основних факторів, який призводить до значних обсягів пошкоджень повітряних ліній електропередачі, обривів проводів є незадовільний стан трас повітряних ліній та велика кількість зелених насаджень в зоні їх проходження.

Загалом 59 % ПЛ 0,4 кВ (10,5 тис. км) та 31 % ПЛ 6-10 кВ (4 тис. км), що експлуатує АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (далі - Товариство), вимагають періодичного розчищення трас. Роботи по розчищенню трас повітряних ліній електропередач проводяться виробничими бригадами відокремлених підрозділів Товариства. Однак наявних ресурсів недостатньо для підтримання трас ПЛ в належному стані.

Слід врахувати, що до такого стану просік приводить недостатня активність населення, невчасне обрізування гілок дерев поблизу електромереж 0,4-10 кВ господарями на території своїх садів, насадження нових дерев в охоронній зоні ПЛ. Крім того, часто трапляються випадки протидії з боку населення працівникам Товариства під час проведення чистки трас.

Згідно з пунктами 7, 8 «Правил охорони електричних мереж», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97 № 209, забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме: саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок. У разі самочинної посадки підприємствами або приватними особами дерев і інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж, роботи по приведенню до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств і осіб.

Крім того, відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

- на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів;

-         на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства,

-         на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування;

-         на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.

Згідно зі статею 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

З метою недопущення пошкодження електричних мереж 0,4 - 10 кВт розташованих на території Ічнянського району, в наслідок стихії, Товариство просить органи місцевого самоврядування, лісові господарства, дорожні служби, користувачів земельних ділянок:

-   посилити співпрацю з Товариством по організації робіт з обрізування дерев та кущів в охоронних зонах повітряних ліній 0,4-10 кВ, які розміщені на території власних господарських дворів підприємств, установ та організацій, селянських спілок та агрофірм;

-   проводити обрізування дерев і кущів щороку згідно з графіками, розробленими відповідними підрозділами Товариства на місцях;

-   проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності обрізування дерев та кущів біля власних, комунальних будинків, на присадибних ділянках, та не допускати насадження нових дерев та кущів в охоронних зонах повітряних ліній.

Дозволи на виконання робіт можна отримати в районних підрозділах Товариства.