back

До 75-ї річниці вигнання нацистів з України

29 жовтня 2019

Учора, 28 жовтня, керівники району та міста, представники трудових колективів установ, організацій міста, громадськість зібралися біля братської могили воїнів Другої світовох війни з нагоди вагомої дати в історії українського народу – 75-річниці вигнання нацистів з України.

На мітингу було озвучено, що Україна у Другій Світовій війні зазнала чи не найбільших врат серед мирного населення, у Радянській армії воювали майже 7 мільйонів українців, більшість з яких навіки залишилися на дорогах війни, було вщент зруйновані і спалені сотні міст і сіл.

На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.),  США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. 

Чи не найкривавішими за роки війни були битви за визволення столиці України – Києва, тисячі життів забрала переправа через Дніпро, щоденні бої точилися за визволення кожного метра благословенної української землі, яка стала щедро зрошеною потом і кров”ю наших співвітчизників.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів та згадали їхні приклади героїчної беззастережної самовідданості і любові до рідної землі та свого народу.

Військовий капелан о. Димитрій разом з учасниками провів спільну молитву.

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК