back

Підведення підсумків роботи архівних установ області

23 лютого 2015

18 лютого начальник архівного відділу райдержадміністрації взяла участь у роботі розширеного засідання Колегії Держархіву Чернігівської області, на якому були підведені підсумки роботи архівних установ області за 2014 рік та визначені завдання на 2015 рік.

У засіданні взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад; керівники районних трудових архівів.

Перед учасниками засідання розширеної Колегії з доповіддю виступила директор Державного архіву області Раїса Воробей. Нею були відмічені райони, які досягли високих показників у певних напрямках роботи. Архівний відділ Ічнянської РДА був названий серед кращих у комплектуванні фотодокументами, перевірянні стану діловодства та архівної справи в установах і організаціях, виконанні запитів юридичних та фізичних осіб.

Разом з тим були відмічені проблеми, що існують в діяльності архівних установ області. Зокрема, в Ічнянському районі приміщення архівосховища потребує заміни як таке, що не відповідає вимогам забезпечення збереженості архівних документів. Крім того, архівосховище повністю завантажене, в результаті чого документи зберігаються в установах понад встановлені строки. Потребує модернізації застаріла охоронно-пожежна сигналізація.

Учасники Колегії обговорили питання щодо зміцнення матеріально-технічної бази архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад; забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, поповнення його документами з історії регіону; реалізації доступу до відомостей, що містять архівні документи; забезпечення збереженості соціально значущих документів ліквідованих установ області; обслуговування громадян та юридичних осіб за їхніми зверненнями; виставкової діяльності, популяризації архівних документів через засоби масової інформації.

Колегія прийняла рішення, спрямоване на поліпшення умов зберігання документів, ліквідацію недоліків, виконання пріоритетних завдань архівної галузі у 2015 році.

Після закінчення засідання Колегії був проведений семінар для начальників архівних відділів та керівників трудових архівів, на якому розглядалися практичні питання впровадження нормативних документів з архівної справи в діяльність архівних установ.

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК