back

Чернігівський "Офіс реформ" провів презентацію процедури об’єднання спроможних територіальних громад

15 липня 2015

У рамках Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», Мінрегіоном та Асоціацією міст України в усіх областях держави створені «Офіси реформ».

14 липня в райдержадміністрації директор та експерти Чернігівського відділення «Офісу реформ» провели презентацію процедури об’єднання спроможних територіальних громад перед керівниками територіальних громад району, управлінь, відділів та секторів РДА, районної ради.

Як розповів директор офісу Ярослав Жиденко, процедура обєднання складається з чотирьох етапів: ініціювання, підготовки рішень, рішення про оюєднання та утворення об’єднаних територіальних громад.

За його інформацією, територіальні громади після об’єднання, перш за все, отримають фінансові переваги — 60% від ПДФО, 100% податку на нерухомість та землю залишатимуться на місцях. Укрупнені об’єднання матимуть можливість отримувати кошти на реалізацію різних інфраструктурних проектів та залучати допомогу від країн ЄС. На території району у перспективному плані формування спроможних територіальних громад передбачено створення трьох громад. На даний час план перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів України.

Також Ярослав Жиденко та фахівці «Офісу реформ» відповіли на питання присутніх, що стосувались фінансування в громадах галузей освіти, медицини та культури, формування бюджету, структури виконавчого апарату, проведення процедури обговорення об’єднання, затвердження рішення сходу села, перспектив розвитку сіл.

Керівникам громад були роздані відповідні довідкові матеріали.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК