13 квітня 2016
В 2015 році в Чернігівській області були зафіксовані випадки захворювання людей на сказ. Це дуже небезпечна хвороба, яка викликана вірусом і супроводжується порушенням діяльності центральної нервової системи. Головним джерелом розповсюдження сказу є : лисиці, вовки, єнотовидні собаки, борсуки, куниці, ласки, коти, собаки та деякі інші тварини.
Поява диких звірів у населених пунктах, особливо в день, страх перед людиною – одна із характерних ознак захворювання тварин на сказ.
Людина може заразитися від хворих тварин через укуси, подряпини або при потраплянні на слизові оболонки чи шкіру, якщо на ній є пошкодження (рани). Зараження можна отримати не тільки від безпосереднього контакту з тваринами, але і від контакту з предметами на які потрапила слюна хворих тварин.
Запобіжні заходи: місце укусу чи обслинення необхідно негайно промити мильною водою.
Навколо рани обробити шкіру розчином йоду, перманганату калію (марганцівкою) або 70% спиртом, накласти асептичну пов’язку , негайно доставити хворого у медичний заклад. Ні в якому разі не можна відсмоктувати кров із рани.
Період від моменту зараження до виникнення захворювання у людини може тривати від двох тижнів до шести місяців. Чим коротший цей період, тим менше залишається часу у лікаря для проведення щеплення проти сказу. Тому звертатися у лікувальний заклад треба негайно.
Сектор мобілізаційної, оборонної роботи з питань взаємодії
з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій
апарату районної державної адміністрації
Навчально-консультаційний пункт у м. Прилуки