08 листопада 2016
Вимоги до «кандидатів» щодо проходження військової служби за контрактом в 2019 році
Робота по відбору кандидатів та прийняття на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у 2019 році проводиться відповідно до вимог Директиви Генерального штабу Збройних Сил України «Про організацію комплектування Збройних Сил України особовим складом у 2019 році».
Головним завдання у 2019 році визначено комплектування ЗС України кращими кандидатами на військову службу з високими морально-діловими якостями, які здатні якісно виконувати завдання за призначенням в мирний час та особливий період.
Основні зусилля в роботі направлені на комплектування військових частин, які виконують завдання по збереженню суверенітету України та стримування агресії Російської Федерації.
Перевага у відборі надається кандидатам, які виявили бажання проходити службу за контрактом на військових арсеналах та базах, бойових кораблях і катерах, навчальних підрозділах, військових лікувальних частинах, посадах науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах, розрахунків протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби, посадах льотного та інженерно-технічного складу авіації та інших підрозділах. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які не досягла граничного віку перебування в запасі, тобто 60 років, які за станом здоров’я придатні до проходження військової служби.
Особливістю прийняття на військову службу у 2019 році є те, що відповідно до гендерної політики в Україні жінки приймаються на військову службу, проходять службу та виконують обов’язки на рівні з військовослужбовцями – чоловіками.
Дозволено прийняття на військову службу за контрактом громадян України звільнених з військової служби, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби з подальшим призначенням на посади військовослужбовців, перелік яких затверджений наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2018 року № 410, та від 10 жовтня 2018 року № 510. Ці накази доступні до ознайомлення а мережі Інтернет.
Приділяється велика увага якості відбору кандидатів на військову службу за контрактом.
Не допускається направлення для укладання контракту:
осіб з низькими морально-діловими та індивідуально-психологічними якостями, схильних до зловживання спиртних напоїв, наркотичних речовин;
осіб, які були засуджені за злочини середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі злочини (відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України), мають дві та більше судимостей за злочини невеликої тяжкості або на момент оформлення особової справи їм було оголошено про підозру у вчиненні злочину;
осіб з низькими національно-патріотичними переконаннями, що суперечать державній політиці України, схильних до проявів сепаратистських настроїв, які мають тісні зв’язки з особами, які проживають в Російській Федерації та на окупованих територіях.
Громадяни, які мають досвід участі в операції об’єднаних сил, антитерористичній операції, зараховані до оперативного резерву військових частин та мають перерву у службі менше одного року направляються військовими комісаріатами (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) безпосередньо до військових частин.
Решта громадян, які не проходили військову службу або проходили її багато років тому, також мають можливість бути призваними на військову служб, але тільки після відповідної підготовки у навчальних центрах протягом 1 – 3-х місяців, відповідно до індивідуальної підготовки та майбутнього профілю служби.
Всі кандидати проходять військово-лікарську комісію з метою визначення придатності до військової служби за станом здоров’я та професійно-психологічний відбір для визначення придатності до військової служби за індивідуально-психологічним і професійно-важливим якостям.
Грошове забезпечення військовослужбовців військової служби за контрактом в 2019 році
28.12.2018 року Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ, згідно з яким із 1 січня 2019 року підвищено грошове забезпечення військовослужбовців та вже в лютому всі військовослужбовці за рахунок підвищення надбавки за особливості проходження служби до 65% (раніше 10%) отримають збільшене грошове забезпечення.
Так, для прикладу, в Сухопутних військах Збройних Сил України розмір грошового забезпечення в середньому стрільця складає від 10 200 грн., командира відділення від 10 900 грн.
Посада | Тарифний розряд | Вислуга років | Грошове забезпечення у 2019 році |
---|---|---|---|
Водій, стрілець | 3 | 0 | 10 200 |
Навідник, кулеметник, номер обслуги |
3 | 1 | 10 250 |
Гранатометник | 4 | 1 | 10 300 |
Механік-водій | 5 | 1 | 10 400 |
Командир відділення | 7 | 2 | 10 900 |
Командир бойовий машини | 8 | 2 | 11 150 |
Командир танку | 9 | 2 | 11 250 |
Головний сержант роти | 11 | 2 | 11 650 |
Крім цього, військовослужбовцям військової служби за контрактом виплачується одноразова грошова допомога після укладання першого контракту:
особам рядового складу - 14800 грн.;
особам сержантського складу - 16700 грн.
При наявності поважних соціально-побутових чинників, військовослужбовцям може надаватись матеріальна допомога (один раз на рік) для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного грошового забезпечення – тобто, мінімум від 10 200 грн.
Кожному військовослужбовцю щороку надається допомога для оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення – також від 10200 грн.
У разі переїзду військовослужбовця на нове місце військової служби в інший населений пункт виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення (від 10200 грн.) на військовослужбовця і 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї , який переїхав за ним на нове місце військової служби.
За участь в ООС передбачається щомісячна доплата на 2-й і 3-й лінії оборони у розмірі – 4500 грн. на місяць, а 1-ї лінії – 10000 грн.
Щороку, до 5 травня, учасникам бойових дій здійснюється виплата разової грошової допомоги, сума якої корегується Постановою Кабінету Міністрів України кожного року. Наприклад, минулого року вона була 1265 грн.
Якщо громадянин офіційно працював на підприємстві (незалежно від форми власності), то після підписання контракту, за ним зберігається робоче місце і заробітна плата в повному обсязі.
Теж саме відбувається і з пенсіонерами – виплата їм пенсій не припиняється.
Військовослужбовці Збройних Сил України отримують грошові компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень. На сьогодні ця сума складає : в обласних центрах – 2550 грн. щомісяця, а в інших населених пунктах – 1700 грн.
За наявності трьох і більше членів сім’ї, зазначені розміри грошової компенсації збільшуються в 1,5 рази.
Для випускників «військових кафедр»
Для кандидатів, яким присвоєне первинне офіцерське звання за результатами підготовки на «військовій кафедрі» (після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу): від 2 до 5 років.
Відповідно до ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Як відбувається підписання контракту?
Куди звернутись?
Усі громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, повинні звернутись до військового комісаріату за місцем проживання (реєстрації), перебування на військовому обліку, в якому кандидат може ознайомитися з переліком вакантних посад та підібрати посаду (обрати майбутню спеціальність).
Військовослужбовці, що проходять службу за мобілізацією або строкову службу, мають подати рапорт за підпорядкованістю.
Вимоги та відбір
На службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.
Вік: від 18 років до 60 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок — до 50 років).
Відсутність судимості за скоєння тяжких злочинів.
Наявність базової середньої освіти.
Придатність за станом здоров’я: усі кандидати на військову службу за контрактом направляються військовими комісаріатами на військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Лише військово-лікарська комісія може дати остаточний висновок щодо придатності кандидата за медичними показниками.
Військовозобов’язані, які раніше отримали негативний висновок військово-лікарської комісії, через 5 років можуть повторно пройти медогляд для перегляду висновку.
Відповідно до наказу МО України № 402 від 14 серпня 2008 року “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”.
Наявні посади та військові спеціальності на вибір
Кандидатам пропонуються у першу чергу посади для бойових військових частин (підрозділів) Сухопутних військ ЗС України, Високомобільних десантних військ ЗС України, Сил спеціальних операцій, Військово-Морських Сил ЗС України.
Для отримання інформації про наявність вакантних посад необхідно звернутись до військового комісаріату або безпосередньо у військову частину. При цьому враховуються побажання кандидата щодо отримання спеціальності (наприклад, спорідненої з військовою).
Можливість проходити службу в конкретній частині
Кандидати, які пройшли відбір та відповідають вимогам проходження військової служби, з приписом військового комісара, в якому зазначається ВОС, на яку попередньо відібраний кандидат, з особовою справою направляються до відповідного навчального центру. У навчальному центрі укладання контрактів на проходження військової служби здійснюється одразу в день прибуття після проведення заходів відбору.
Усі кандидати на військову службу за контрактом з лютого 2016 року направляються військовими комісаріатами виключно до навчальних центрів. Направлення одразу до військової частини неможливе.
Згідно з Директивою Генерального штабу Збройних Сил України від 06.04.2016 № Д-15 “Про організацію комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом у 2016 році”.
Разом із тим, кандидат може звернутися до конкретної бойової військової частини та отримати письмову згоду командира частини для проходження служби за контрактом саме в цій частині бойового складу.
Кваліфікаційними комісіями в навчальних центрах під час розподілу до військових частин враховуються побажання військовослужбовців щодо їхнього подальшого проходження служби. В тому числі враховується наявність письмової згоди від командування військової частини
Особливості військової служби за контрактом для жінок
Вік: від 18 до 50 років (граничний вік призову для жінок збільшується до 50 років на час особливого періоду).
Посади та спеціальності: Жінки-військовослужбовці призначаються на такі основні посади: зв’язку — «телефоніст», «телеграфіст» та інші; тилу — «кухар», «кравець» та інші; медичні — «фельдшер», «медична сестра» та інші; штабу — «діловод», відповідальний виконавець, «бухгалтер» тощо.
Зважаючи на численні звернення громадян стосовно можливості збільшення переліку посад для їх комплектування жінками, Міністерством оборони України опрацьовується питання розширення переліку військово-облікових спеціальностей і штатних посад, на які можуть призначатися військовослужбовці-жінки.
На цей час проводиться відповідна робота щодо опрацювання змін до наказу Міністерства оборони України від 27.05.2014 № 337 “Про затвердження тимчасових переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та військовослужбовців-жінок і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців”.
Служба в окремих видах військ
Бажаючі служити у Силах спеціальних операцій Збройних Сил України можуть отримати вичерпну інформацію, звернувшись за за телефоном (094) 440–31–38 або на електронну пошту [email protected].
Можливість отримання первинного офіцерського звання за наявності цивільної вищої освіти
При вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів організовані 3-х місячні курси військової підготовки для осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту на рівні не нижче “бакалавра”, з подальшим присвоєнням їм первинного військового звання офіцерського складу “молодший лейтенант”.
На виконання пункту 10 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.05.2015 “Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України та додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави”, введеного в дію Указом Президента України від 26.05.2015 № 285/2015
На курси військової підготовки приймаються:
- особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Наступний набір на курси військової підготовки планується розпочати на початку травня 2016 року. Списки кандидатів на навчання складають кадрові органи військових частин (установ) та подають за підпорядкованістю до Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України.
Переведення, прийом на службу за контрактом кандидатів зі спецзванням
Переведення військовослужбовців здійснюється за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників та на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення.
Відбувається на підставі вимог пункту 110 Указу Президента України “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”.
Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 Положення.
Прийняття на службу за контрактом громадян зі спеціальним званням
Громадянам, які мають спеціальні звання або класні чини, в разі їх прийняття на військову службу в Збройні Сили України присвоюються військові звання в порядку переатестації з урахуванням їх спеціальних звань або класних чинів, рівня освіти, досвіду служби та відповідності посаді, на яку їх призначено.
Переатестація громадян, які мають спеціальне звання або класний чин, для присвоєння військового звання здійснюється одночасно з прийняттям цих осіб на військову службу за контрактом та призначенням на відповідну посаду наказами по особовому складу.
Для цього необхідно звернутись до військового комісаріату за місцем проживання або безпосередньо до військової частини.
Соціальні гарантії для військовослужбовців за контрактом
Збереження робочого місця і середньої зарплати
Відповідно до ст. 119 “Кодексу законів про працю України” за працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову.
За порушення вимог зазначеної статті Кодексу законів роботодавці можуть бути притягнутими до юридичної відповідальності.
Забезпечення житлом
Відповідно до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом та іншими нормативно-правовими актами.
Військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства. З цією метою у кожній військовій частині формується фонд службового житла.
Визначено Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (затверджений, Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. N 1081).
У разі відсутності службового житлового фонду у військовій частині військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, розміщуються безоплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні — у сімейних гуртожитках.
Також, військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, за відсутності у них за місцем проходження служби житла для постійного проживання забезпечуються службовими житловими приміщеннями.
Службові житлові приміщення надаються військовослужбовцям згідно з рішенням командира військової частини, яке погоджується з квартирно-експлуатаційним органом, за місцем проходження ними військової служби.
На сьогодні розроблено зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла особам рядового, сержантського і старшинського складу.
На цей час законопроект проходить погодження у заінтересованих міністерствах та відомствах України.
Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Можливість безкоштовно отримати вищу освіту
Після завершення першого контракту (у тому числі 6 — ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту без відриву від військової служби (заочно).
Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.
Захист прав контрактників
З питань порушення вимог контракту необхідно звернутися безпосередньо до командування військової частини. У разі незадовільного вирішення питання з боку командування військової частини, необхідно звернутись до вищого командування або до військової прокуратури.
Маєте додаткові питання? Зверніться на безкоштовну гарячу лінію: 0–800–50–00–51 _____________________________________________________________________
Ічнянський районний військовий комісаріат запрошує громадян України для укладення контракту на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України.
Ознайомитися детальніше з порядком укладення контракту на проходження служби у військовому резерві ЗС України можливо, звернувшись до нормативно-правових актів згідно додатків.
Додатки:
1. Указ Президента України «Про положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України» від 29.10.2012 року № 618/2012;
Завантажити Додаток 1
2. Наказ Генерального штабу Збройних Сил України «Про затвердження інструкції про порядок комплектування резервістами органів військового управління, військових частин Збройних Сил України».
Завантажити Додаток 2
3. Зразок контракту на проходження громадянином України служби у військовому резерві Збройних Сил України.
Завантажити Додаток 3
4. Орієнтовний розрахунок виплат резервістам та військовозобов’язаним Збройних Сил України за участь у навчальних зборах.
Завантажити Додаток 4
За додатковою інформацією звертатися за адресою:
м. Ічня, вул. Вокзальна,1, тел. (04633) 2-15-69, (04633) 2-14-64. _____________________________________________________________________
Постанова КМУ від 06.02.2019 № 74 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань військового обліку"
Порівняльна таблиця
_________________________________________________________________