back

Тютюн – повільна отрута!

09 вересня 2016

З цим «другом» більшість людей знайомиться ще в юності. З ним багато хто відчував себе впевненішим і дорослішим. Можливо, комусь він допоміг влитися в компанію однолітків і навіть завоювати авторитет. Цей дивний друг допомагав тобі впоратися зі стресом, і звичка покладатися на нього міцно вкоренилася. Та з роками ти почав розуміти, що дружба з ним не дає жодного позитиву. Ти навіть намагався порвати з ним, але він міцно тримає тебе і ні за яку ціну не хоче відпускати.

Наберіться рішучості.

Звісно, щоб кинути курити, потрібно дуже цього хотіти й налаштовувати свій організм проти тютюну. Та є й інші позитивні фактори, які змусять курців задуматися.

По перше, ви ощасливите своїх рідних і близьких, котрі, я впевнений, не завжди поділяють ваше тютюнове захоплення.

Також – збережете їхнє здоров’я, адже від пасивного куріння люди теж помирають.

Життя даруватиме вам більше радості. Вченими неодноразово доведено: коли людина кидає палити, вона починає краще розрізняти запахи та смаки. З’являється більше сили й енергії, поліпшується психологічно-емоційний стан.

Також ви підвищите власну самооцінку. Адже більше не будете рабом тютюну.

Готуйтеся до труднощів.

У житті трапляється чимало ситуацій, які можуть розбудити в колишньому курцеві бажання палити. Найпростіший приклад – ви звикли курити за чашкою кави вранці. В такому разі краще випивати її швидше. Навіть після того, як організм очистився від тютюну, психологічні зв’язки зберігаються ще довгий час. Також якщо ви кидаєте курити, краще утриматися від алкогольних напоїв. За статистикою, більшість зривів у колишніх курців відбувається саме під час вживання алкоголю. Слід уникати людей, котрі палять, у своїй компанії. Часто певні відчуття й ситуації змушують брати сигарету до рота. Якщо таке відбувається, потрібно відволіктися: попити води чи соку, пожувати гумку, погуляти на свіжому повітрі. У період відмови від паління можлива відсутність бадьорості і здатності зосередитися. Крім того людина може набрати вагу. З’являються нездужання, свербіж, підвищена пітливість, кашель, зміна настрою, дратівливість і навіть депресія. Більшість із цих симптомів зникає через три-чотири тижні.

Психологи радять.
1. Виберіть день. Якщо ви прийняли рішення кидати палити, то перший день без цигарок має настати протягом двох тижнів. Поки ваша рішучість не ослабне.
2. Напишіть пам’ятку: «НЕ КУРИТИ». На ній можна позначити причини, чому ви хочете позбавитися від тютюнової залежності, поради й таке інше.
3. Розривайте психологічні зв’язки. Активно боріться зі звичками, пов’язаними з курінням.
4. Замість цигарок вживайте жувальну гумку, моркву, горішки, насіння.

Як повідомляє Державна служба статистики, курити в Україні стали менше. Кількість курців зменшилася. Як казав мій знайомий: «Курити в Україні невигідно». І правда, нащо воно вам? Тим більше – для тютюнових виробів в цьому році запроваджуються нові марки акцизного податку, тобто чекайте подорожчання.

Багато людей у всьому світі перебороли цю слабкість, зрозумівши, що тютюн зовсім не друг, а ворог – хитрий і підступний.

Запам’ятай: Доведено, що куріння є причиною багатьох захворювань таких, як: ішемічна хвороба серця, рак легенів, горла, хронічний бронхіт, емфізема легенів тощо.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ!

Сектор мобілізаційної, оборонної роботи з питань взаємодії
з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій
апарату районної державної адміністрації
Навчально-консультаційний пункт у м. Прилуки

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК