back

Держенергонагляд рекомендує: Інновації — шлях до економії та стабільність в умовах зими

04 жовтня 2017

Держенергонагляд неодноразово акцентував увагу суб’єктів господарювання про необхідність контролю за технічним станом та експлуатацією енергетичного обладнання, особливо під час проходження осінньо-зимового періоду, оскільки саме в цей час вкрай важливо гарантувати стабільну та надійну працездатність технічних засобів та електричних і теплових мереж, а також ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів та впровадження інноваційних технологій.

Підвищенню енергетичної незалежності, енергоефективності та оптимізації витрат енергоресурсів сприяють і новітні наукові досягнення.

З цією метою споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:
- використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;
- незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

Однією з науково-технічних розробок, що може використовувати нічну електроенергію за пільговим тарифом, автоматично підключаючись до електричних мереж для акумуляції теплової енергії, якої достатньо для обігріву приміщень протягом 24-х годин, являється теплонакопичувач.

Теплонакопичувач - прилад для електроопалення приміщень, який допомагає суттєво економити на опаленні, він поступово входить в побут та промисловість. Потужності для опалення достатньо, тому що електромережа вночі не завантажена.

Використання дешевого нічного тарифу на електроенергію для накопичення тепла (коли споживче навантаження на енергетичні підприємства мінімальне) робить застосування теплонакопичувачів економічно вигідним. Завдяки цьому витрати на опалення зменшуються для населення - на 50%, для юридичних осіб- на 85%.

Використання теплонакопичувачів виключає необхідність проведення газу для опалення, виконання дорогих будівельних заходів по прокладанню труб, придбанню та встановленню опалювального котла, влаштуванню димоходу та інших робіт.

Автоматичне керування дозволяє точно та швидко регулювати температуру повітря в приміщенні. При зміні погодних умов автоматично змінюється час накопичування, підтримуючи комфортну температуру в приміщенні та додатково економить електроенергію. Крім того, додатково можна економити електроенергію за рахунок зменшення часу накопичення у вихідні або святкові дні.

Для даного приладу обов'язкове застосування багатотарифного електричного лічильника.

Перевага переходу на опалення теплонакопичувачами:
Відмова від газу;
Економія коштів на опалення;
Проектування не потребує узгоджень, простий та швидкий монтаж і запуск без додаткової підготовки приміщень та інженерних мереж;
Не перепалює кисень, чіт створює комфортну атмосферу в приміщенні;
Не потребує додаткового обслуговування, відсутність додаткових витрат;
Тривалий термін експлуатації;
Широкий вибір теплонакопичувачів за. різноманітними варіантами (динаміка, статика, ручне керування, автоматичне керування), компактні габарити;
Відсутня загроза отрути продуктами згорання;
Використовує «сухе» тепло, тому відсутня необхідність у водопідготовці та відсутня загроза розморожування системи опалення;
Безшумна робота та безпечність в експлуатації;
Європейська якість.

Побудова енергоефективного суспільства являється важливим етапом в досягненні мети його розвитку: більш раціональне, ефективне та. економічне виробництво, використання альтернативних джерел енергії та інноваційний розвиток.

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК