back

Підведені підсумки діяльності історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина»

13 лютого 2018

2 лютого у залі засідань райдержадміністрації відбулися звітно-виборні збори історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина». Краєзнавство вже давно набуло великої популярності в нашому районі. Воно дозволяє людям глибше пізнати свій рідний край, його історичний спадок та здобутки. За два роки з часу заснування товариство чисельно зросло. Воно налічує більше 100 членів і об’єднує представників різних вікових груп та видів діяльності, які люблять рідний край та цікавляться його історією. Відповідно й здійснено чимало добрих справ. Присутні на зборах високо оцінили рівень роботи товариства та ухвалили відповідне рішення. Про основні досягнення розповів у своєму звіті голова правління товариства Микола Федосійович Терещенко:
- члени товариства предметно займаються архівними дослідженнями, публікуючи свої роботи в чергових збірниках «Оживає минувшина» та окремих книжках;
- завершена багаторічна робота над унікальним виданням книги, наповненої архівними документами, фотографіями, статтями історико-краєзнавчого характеру, спогадами очевидців історичних подій – «Ічнянщина: першоджерела. Історія краю в документах», презентація якого відбулася 24 листопада 2017 р.;
- налагоджена співпраця з прилуцьким товариством «Краєзнавець» ім.В.І.Маслова, з Національною спілкою краєзнавців, періодичними виданнями та інтернет-ресурсами;
- на відкритих засіданнях товариства проводилися зустрічі з цікавим людьми, зокрема з доцентом кафедри теоретичної та прикладної механіки Криворізького національного університету, дослідником історії Ічнянщини Борисом Олександровичем Гузем та письменницею з Болівії, членом Міжнародної літературно-мистецької Академії України Галиною Шитіковою де Ескобар;
- спільно з Фондом В.Шевченка були організовані поїздки у с.Лисогори на могилу вченого мореплавця Платона Гамалії, в с.Южне та смт Парафіївка на урочистості з нагоди з нагоди 210-ї річниці з дня народження класика української літератури, уродженця с.Лисогори Олекси Стороженка;
- для відзначення людей, які своєю діяльністю роблять значний внесок в уславлення і розвиток Ічнянського краю історико-краєзнавчим товариством «Ічнянщина» та Фондом Віталія Шевченка у 2016 році було започатковано пам’ятний знак (медаль) «За особливі заслуги перед Ічнянщиною». За рішенням членів товариства, його лауреатами вже стали Парафіївський селищний голова В.Ф.Карпенко та голова правління ПАТ «Завод сухого молока та масла» В.П.Кияновський.

За результатами голосування членів товариства за 2017 рік пам’ятний знак вручений тренеру-викладачу спортивної школи районного осередку всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", засновнику спортивного клубу «Берег» Олегу Кравцю – єдиному в області заслуженому тренеру з боксу, вихованці якого виступають за збірну України з боксу на чемпіонатах Європи та світу.

Збори вирішили низку організаційних питань, зокрема про внесення змін до Статуту товариства, обрання голови, членів правління та голови наглядової ради товариства, про введення посади виконавчого директора. Одноголосно головою товариства на наступний дворічний термін обраний Микола Терещенко, продовжено повноваження нинішніх членів правління. Виконавчим директором обрано Надію Прочай. Її та Марину Даценко затверджено заступниками голови правління товариства. Головою наглядової ради обрана Алла Грицай.

Новообраний голова правління товариства М.Терещенко поділився з присутніми задумами на 2018 рік, найбільш значимими з яких є:
1. Виготовити і встановити меморіальну дошку на вшанування жертв пожежі на Ічнянському спиртозаводі 11 вересня 1943 р. Спільно з органами влади і представниками громадських організацій провести траурні заходи на вшанування жертв цієї трагедії.

2. Звернутися до Міністерства культури України та Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності з проханням про внесення 180-річчя з дня народження В.В.Тарновського-молодшого до списку ювілейних і пам’ятних дат 2018 року, що відзначаються на державному рівні.

Крім планово-звітних питань на зборах була розглянута ініціатива історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина» і Фонду В.Шевченка щодо визначення терміну (поняття) «Ічнянщина». Територіально цей термін об’єднує понад 300 різних населених пунктів (сучасних, уже не існуючих і трансформованих в інші адміністративні утворення), від тих, що у 17-18 століттях входили до складу сотень Прилуцького, Ічнянського та Борзнянського полків, у 19-20 століттях – до складу волостей Борзнянського, Ніжинського, Прилуцького повітів, у 20-21 століттях – до складу Ічнянського, Дмитрівського, Малодівицького, Іваницького, Парафіївського районів, на час виникнення незалежної держави Україна – Ічнянського району Чернігівської області, а станом на тепер охоплені новоствореними Ічнянською і Парафіївською об’єднаними територіальними громадами. Проект рішення з цього питання, з яким присутніх ознайомив В.Шевченко, був одноголосно підтриманий.

На закінчення заходу низка активістів краєзнавчої роботи була відзначена подарунками – книгою «Ічнянщина: першоджерела. Історія краю в документах».

Начальник архівного відділу Н.К.Іванькова

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК