back

Міжнародний День людей з інвалідністю

01 грудня 2020

Щороку 3 грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідує спільні зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед цими людьми, що потребують захисту та підтримки. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

В Україні за рахунок коштів державного бюджету здійснюється реалізація програми соціального захисту осіб з інвалідністю, а саме: забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними засобами реабілітації, спеціальним автотранспортом, виплата грошових компенсацій на бензин, санаторно-курортне оздоровлення, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю.

Передбачено вільний вибір особою з інвалідністю санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань. Забезпечення путівками проводиться шляхом відшкодування вартості послуг санаторно-курортним закладам на підставі  тристоронньої угоди, укладеної між особою з інвалідністю, управлінням соціального захисту населення та санаторієм. В 2020 році отримали оздоровлення 6 осіб з інвалідністю відповідно до поданих заявок.

Постійно ведеться робота по забезпеченню осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації. З початку 2020 року  видано  12 одиниць крісел-колісних, 20 -  інших засобів реабілітації, 156 направлень на протезно-ортопедичні вироби. З метою забезпечення громадян засобами реабілітації, до отримання в рамках державної програми видано в тимчасове користування   засоби  реабілітації 6 особам.

З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей з інваліднісю відповідно індивідуальної програми реабілітації надано реабілітаційні послуги 12 дітям.

З початку 2020 року була проведена робота щодо надання одноразової матеріальної допомоги 3 особам з інвалідністю на загальну суму 2457,00 грн.

27 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 1 особа з інвалідністю від загального захворювання, які не оздоровлювалися протягом 2018-2019 років, отримали грошову компенсацію вартості санаторно-курортного лікування на загальну суму 13756,00 грн.

Заходи, до яких в цей День закликають всі країни, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість. У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть ті, які потребують особливої допомоги і уваги.

 

Управління соціального захисту населення Ічнянської РДА

Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Офіційне інтернет-представництво  Президента України
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівський обласний центр зайнятості
Урядова "гаряча лінія"
Державний реєстр виборців
НАЗК